What.lt

Vertimo paslaugų tiekėjo pasirinkimo kriterijai

0 9

Daugelis prireikus tam tikrų vertimų kreipiasi į specialistus, tačiau ne visada paslaugų kokybė tenkina, o kartais galima susidurti ir su tokiomis situacijomis, kai vertimų biuras netinka dėl ribotų paslaugų. Ieškant tokio paslaugų tiekėjo, kuris galėtų būti puikus kandidatas ilgalaikiam bendradarbiavimui, reikia įsitikinti, kad jūsų poreikiai bus patenkinti. Taigi, pirmiausia verta numatyti kokių vertimų gali prireikti, kokios kalbos aktualios, kokio sudėtingumo yra tekstai, galbūt, jie turi specifinę temą, o gal tai dokumentai, kuriems bus labai svarbus notaro patvirtinimas. Tik supratus kokios paslaugos būtinos, bus lengviau apgalvoti ko tikimasi iš vertimo paslaugas atliekančios įmonės. Visgi rinktis pirmo pasitaikiusio varianto niekuomet nerekomenduojama, geriau atlikti šiokį tokį tyrimą ir pasirinkti geriausią įmanomą sprendimą, kuris būtų patogus.

Be abejonės vertimuose labai svarbi kokybė, ypač jei tai nėra buitinis tekstas, skirtas kasdienai. Bet kokie dokumentai, tyrimai, sutartys ar moksliniai darbai turi būti išversti aiškiai ir atsižvelgiant į naudojamų kalbų savybes, stilių. Vertimo biuras dažnai užtikrina, kad daugelis reikiamų užsienio kalbų būtų pasiekiama, tačiau kartais tikrai galima pastebėti, jog ne visi siūlo paslaugas kiek rečiau naudojamomis užsienio kalbomis. Tai pirmasis aspektas, kuris labai svarbus renkantis įmone, atkreipti dėmesį ar visos užsienio kalbos, kuriomis bus reikalingi vertimai yra biuro sąraše.

Kadangi vien kalbos neužtenka, kad būtų išverstas, tarkime, medicininis dokumentas, reikia pasiteirauti ar įmonėje yra specialistų, kurie puikiai susipažinę su medicinos tematika, terminais ir kitais svarbiais dalykais, padedančiais profesionaliai pasirūpinti vertimu. Vieniems specialistams artimos būna vienos temos, kitiems kitos, todėl negalima manyti, kad atsiras vienas universalus žmogus viskam. Vertėjų specializacija yra labai svarbi.

Įmonės patikimumas visuomet atrodo kur kas didesnis, jei svetainėje ar socialiniuose tinkluose pavyksta rasti teigiamų atsiliepimų, padėkų. Taip pat daug įtakos sprendimui gali turėti ir rekomendacijos iš pažįstamų žmonių ar kokie nors sertifikatai, kuriuos vertimo biuras gavo už sklandų ir profesionalų darbą. Tokiais dalykas pasidomėjus tikrai bus galima saugiau jaustis pasirinkus vieną ar kitą įmonę darbų atlikimui.

Komentarai
Kraunama...