What.lt

Valties pasirinkimas: žvejybai svarbiausi kriterijai

0 10

Greičiausiai daugelis mėgsta žvejybą. Tai puikus atsipalaidavimo būdas, kuris gali būti naudojamas kiekvienu sezonu. Žinoma, ne visi pasiryžta orams atšalus gaudyti žuvis, kartais tai nesukelia tiek daug malonumo, kai šaltas vėjas neleidžia susišilti. Tačiau tikrai yra entuziastų, kurie tą daro visus metus. Orams atšilus, be abejonės, pažvejoti mėgstančių žmonių atsiranda vis daugiau, todėl tokiu metu ir įranga pradedama pirkti didesniais kiekiais. Žvejojimui neužtenka meškerės, dažnai dėl patogumo perkamos ir specialios kėdės, apranga, jaukai, meškerėms reikalingos detalės. Kad žvejyba būtų smagesnė, įvairesnė didelį vaidmenį atlieka ir valtys, kurios procesą tikrai pagyvina. Tuomet žvejoti galima ir nuo skirtingų krantų, ir vandens telkinio viduryje – kur tik patogu. Vienintelė bėda, kad nevisi žino kaip išsirinkti gerą ir patogią valtį, todėl straipsnyje rasite kelis patarimus, kurie padės apsispręsti ar reikalingi valties varikliai, kokie dugnai tinka labiausiai ir koks valties dydis būtų optimaliausias.

Medžiagai perkant valtį reikia būti išrankiems. Dažniausiai pirma valtis niekuomet nebūna iš aliuminio ar plastiko, populiariausios būna būtent pvc valtys, kurios yra pripučiamos, lengvai transportuojamos ir tinkamos beveik įvairiems atvejams. Tokia medžiaga tikrai tarnauja ilgai, yra gan atspari daugeliui neigiamų veiksnių, todėl pasirinkus kokybišką valtį nesigailėsite. Svarbiausia atkreipti dėmesį į pvc sluoksnius ir storį. Naudojant valtį labai dažnai, geriau tarnauja tos valtys, kurios turi daugiau nei 4 sluoksnius.

Valties varikliai taip pat svarbus aspektas, kadangi perkant valtį iškart reikia atsižvelgti ar ji turi vietą, kurioje jie yra montuojami. Jei tikrai ateityje toks dalykas jums nebus reikalingas, tuomet neverta mokėti papildomai, tačiau jei yra bent menkiausias šansas, kad valties varikliai jus domina ar domins ateityje, tuomet verta investuoti iškart į geresnę, universalesnę valtį, kad vėliau neprireiktų pirkti antros.

Žvejybai naudojamos valtys dažniausiai yra patogesnės tos, kurios turi kietą, o ne pripučiamą dugną. Visgi tai suteikia stabilumo, todėl su tokia valtimi galima išplaukti ilgesniam laikui, o ir patogumas atsistoti garantuotas, jei mėgstate žvejoti viduryje vandens telkinio.

Komentarai
Kraunama...