What.lt

Valties pasirinkimas: ilgis ir dugnas

0 18

Valtys naudojamos tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metu. Vasaros sezonu su ja malonu paplaukioti bet kokiame vandens telkinyje, tai taip pat puikus stovyklavimo atributas, kai gamtoje norisi praleisti laiko kuo daugiau ir įvairiau. Bet kuriuo sezonu valtis galima naudoti ir žvejybai – tai puikus būdas pakeisti žvejojimo metodą, sugauti daugiau laimikių. Žinoma, nuo to kam bus naudojama valtis, labai priklauso ir kokią ją reikės nusipirkti, kad būtų galima džiaugtis jos funkcionalumu. Tai ne vienintelis kriterijus lemiantis gerą pasirinkimą, todėl verta žinoti kokie dar dalykai yra labai svarbūs, kai reikia rinktis valtį.

Labiausiai atsižvelgti reikia į ilgį, kitaip galite vėliau pasigailėti savo sprendimu, jei valtis bus per maža. Jeigu mėgstate pasiplaukioti ne vieni, tuomet ir vietų skaičius valtyje turi būti atitinkamas. Atsižvelkite į tai kiek turite šeimos narių arba kiek bičiulių su jumis dažnai vyksta pažvejoti. Žinoma, verta nepamiršti, kad į daugelį pasiplaukiojimų tenka pasiimti ir daiktų, todėl joje turi tilpti ir kuprinė, kurioje bus reikalingi dalykai jūsų pramogai ar žvejybai.

Kieto dugno valtys dažniausiai yra tinkamiausios žvejybai ir ilgesniems pasiplaukiojimams, nes tai stabilus, tvarus ir patogus dugnas, kuris gali būti iš faneros arba aliuminio. Toks dugnas leidžia valtyje net ir stovėti, jei norisi kiek atsigauti nuo pastovaus sėdėjimo arba taip patogiau ištraukti žuvį. Pripučiamo dugno valtys yra lengvesnės, kompaktiškesnės ir puikiai tinka trumpesniems pasiplaukiojimams arba neilgai žvejybai.

Taip pat visuomet gerai apgalvoti reikia ar valtis turi turėti vietą varikliui. Jei norite, kad valtis būtų varoma ne tik irklais, tai reikia įvertinti. Jei galvojate, jog dabar variklio nereikia, tačiau gali prireikti ateityje, geriau iškart investuoti. Tokios valtys patogesnės ir universalesnės, tačiau jos taip pat daugiau kainuoja, todėl svarbus yra ir jūsų biudžetas. Bet kokiu atveju valtyje visuomet rekomenduojama turėti irklus, net jei išplaukiama tik valandai ar dviem. Niekad negalima nuspėti kas gali nutikti ir jei netyčia kas nors būtų blogai su varikliu, visuomet galėsite pasitikėti savo jėgomis turint irklus ir saugiai grįžti į krantą.

Komentarai
Kraunama...