What.lt

Teisingas apsauginių kaukių naudojimas

0 19

Nuo rugpjūčio pirmosios dienos ir vėl grįžta privalomas apsauginių kaukių viešoje vietoje nešiojimas. Nors šiuo metu negalios tokios griežtos taisyklės kaip karantino metu, tačiau vis tiek kaukių dėvėjimo kai kuriose vietose išvengti nepavyks. Koronavirusas tikrai labai paveikė šiuos metus – jie prasidėjo visai kitaip nei tikėtasi, o ir visiško jo viruso suvaldymo vis dar nenusimato. Kurį laiką, karantinui praėjus, buvo pranašaujama antroji banga, todėl daugelis nenustebo, kai visai neseniai buvo paskelbta, jog apsauginės kaukės ir vėl bus svarbi kasdienybės dalis. Kurį laiką galima pastebėti, jog daugelyje šalių šiek tiek padaugėjo viruso atvejų, todėl norint užtikrinti jo plitimo prevenciją, kaukės atlieka labai svarbų vaidmenį. Atsiminkite, jog jos neužtikrina, kad neužsikrėsite, tačiau apsaugą tikrai suteikia daug geresnę nei nenaudojant nieko. Norintys apsisaugoti netgi labiau, gali naudoti papildomas priemones. Pirštinės parduotuvėse ar apsauginiai skydeliai kontaktuojant su kitais asmenimis gali pagerinti tikimybę, jog neužsikrėsite virusu.

Vieni virusą perserga net nepajutę, todėl laisvai vaikšto ir nesunkiai apkrečia kitus to net nesuprasdami. Yra žmonių, kurie virusą pasigavę su juo susitvarko daug sunkiau arba kovą pralaimi. Taigi, apsauginės kaukės leidžia didžiąją dalį tokių įvykių išvengti. Svarbiausia, jog jos naudojamos būtų teisingai, o ne bet kaip, nes tokiu atveju iš jų nebebūna didelės naudos.

Vienkartinės medicininės kaukės turi būti naudojamos ne daugiau nei vieną kartą. Nors vien jau jų pavadinime labai aiškiai atsispindi jų laikinumas, deja, kai kurie to nesupranta ir jas dėvi keliasdešimt kartų tikėdamiesi, jog kaskart jos apsaugo taip pat. Iš tiesų jas reikia dėvėti ne tik vieną kartą, bet ir keist kas porą valandų. Jei pajaučiama, jog tokia kaukė yra sudrėkusi, ji nebe atlieka reikiamos funkcijos. Šios apsauginės kaukės tampa puikia bakterijų dauginimosi vieta, kai yra drėgnos, todėl nereikėtų tuo rizikuoti.

Užsidėti respiratorius, vienkartines ir kitas veido kaukes reikia nusiplovus rankas ar jas dezinfekavus, kitaip kaukės jau būna užterštos vos jas paimate į neplautas rankas. Taip pat jas reikia tinkamai priglausti, kad neliktų jokių tarpų ir oras skverbtųsi tik per pačią kaukę. Jei naudojamos daugkartinės apsauginės kaukės tuomet reikia nepamiršti jų dažnai plauti, dezinfekuoti. Medžiaginės kaukės nėra labai veiksmingos, tačiau specialistai teigia, jog jos yra geresnis variantas nei nieko nenešiojimas.

Komentarai
Kraunama...