What.lt

Šildymas namuose: kokį katilą pasirinkti?

0 11

Renovuojant namus arba statantis namus, greičiausiai sunku apsieiti be pasirūpinimo šiluma. Šaltuoju sezonu tai yra būtinas dalykas, kuris užtikrina, jog visuomet į grįšite į šiltus, malonius namus. Kiekvienas žmogus, namas, būstas yra skirtingi, todėl visi renkasi šildymo būdus, kurie tinka būtent jiems. Deja, kartais apsispręsti sunku, tad reikia gerai pasidomėti savo galimybėmis ir tik tuomet atidžiai rinktis kas būtų tinkama jūsų namuose. Katilai gali būti elektriniai, dujiniai, kieto kuro. Kieto kuro katilai skirstomi taip pat į kelias rūšis, taigi jie gali būti kūrenami malkomis, granulėmis, briketais ir panašiais dalykais. Vienoms šildymo sistemoms reikalingi kaminai, kitoms ne. Taip pat jos gali skirtis ir savo priežiūra. Taigi, visuomet geriausia įvertinti savo galimybes ir tik tuomet galvoti kas bus geriausia jums ir kitiems šeimos nariams.

Neturintiems galimybių nuolat rūpintis šiluma namuose, skirti daug priežiūros ir dėmesio katilui bei kūrenimuisi, geriausia rinktis tokius variantus, kurie bus labiau automatizuoti. Tarkime, elektriniai ir dujiniai katilai pajungiami gana lengvai, nereikia nieko į juos pilti, nieko nereikia uždegti, o elektriniam šildymui ir kaminai nereikalingi, tad jei jo neturite, gali ir neprireikti integruoti. Taip su minimaliomis pastangomis galima išlaikyti namus šiltu ir jaukus.

Daugiau priežiūros reikalauja kieto kuro katilai, kuriems tikrai reikalingi kaminai dėl saugumo ir šilumos pasiskirstymo. Žinoma, tai taip pat ir pigesnis variantas, tačiau reikia nepamiršti, jog, tarkime, kūrenant malkomis tenka užsikurti katilą, pridėti malkų ir dienos eigoje šilumos palaikymui jų pildyti. Taip pat galima kūrenti ir granulėmis, tai kiek lengvesnis variantas, nes galima supilti jų ir savaitę nebesirūpinti šildymu. Kieto kuro katilus reikia dažniau valyti, jog visuomet būtų užtikrintas geriausias veikimas. Visuomet siūloma nepamiršti reguliariai valyti ir kaminus, taip išvengiama didelių problemų.

Kūrentis galima ir pasirinkus židinius bei krosneles. Tokie variantai puikiai atrodo interjere ir visuomet džiugina užėjusius svečius. Juk matyti liepsną yra nepaprastai raminantis vaizdas, todėl pokalbiai su šeima ar knygos skaitymas prie židinio gali priversti jaustis dar nuostabiau.

Komentarai
Kraunama...