What.lt

Rūšiavimas – nieko sunkaus

0 11

Dideli atliekų kiekiai sąvartynuose nėra nei gražus, nei gamtai naudingas dalykas. Per ilgą laiką žmonių vartotojiškumas buvo pasiekęs tokį lygį, jog plastiko kiekiai tapo itin dideli ir jis tapo pagrindine aplinkosaugos problema. Žinoma, į sąvartynus nukeliauja labai daug ir kitokių šiukšlių, kurias būtų galima rūšiuoti ir perdirbti, taip užtikrinant, kad atliekų aikštelėse bus išmetamas vis mažesnis kiekis atliekų. Pastaruoju metu skatinamas gyvenimo būdas, kuris siekia, kad kiekvienas pirkinys būtų apgalvotas. Visgi dažnai žmogaus norai prasilenkia su reikiamybę, todėl perkama viskas, ko vėliau nenaudojama arba greitai išmetama. Būtent todėl tvaresni pirkiniai, kurie tarnaus daug metų yra kur kas geresnis variantas norint būti draugiškesniems gamtai. Tarkime, net ir gebėjimas į parduotuvę nusinešti savo daugkartinį maišelį yra labai geras būdas užkirsti kelią pirkti plastikinį maišelį kaskart kai sugalvojama apsipirkti.

Atliekų tvarkymas, kaip minėta, sumažina atliekų kiekius sąvartynuose. Kartoną, plastiką, popierių, stiklą ar metalą skiria kiekvienas, todėl kur ką dėti bus nesunku suprasti. Jeigu turima atliekų, kurios negali būti dedamos į jokį konteinerį, padės šiukšlių išvežimas Vilniuje arba reikia patiems išvežti jas į specialias aikšteles. Kai kuriais atvejais žmonės susimaišo ir į plastiko konteinerius deda elektroniką, nors joje yra daug kitų medžiagų detalių. Elektronika visuomet turi keliauti į specialias aikšteles, kur yra išardoma. Taigi, jei patiems nėra galimybių tinkamai rūpintis atliekomis, geriau pasitelkti pagalbą. Žala gamtai yra realus dalykas, kuris ateityje gali būti nebevalgomas. Šiukšlių išvežimas Vilniuje geras pasirinkimas turint ir kitokio tipo atliekų, su kuriomis susitvarkyti ir atsikratyti nėra laiko – taip greitai aplinką pagerinti padės specialistai.

Metant į rūšiavimo konteinerius atliekas reikia atsiminti kelis mažus dalykus. Pakuotės turi būti be skysčių ir nesuriebaluotos. Nebūtina nuo kartono nuplėšti lipnios juostos ar nukrapštyti etiketes nuo stiklinių pakuočių, todėl tikrai neatsiranda daugiau vargo rūšiuojant. Taip pat labai svarbu pasidomėti kokios pakuotės negali būti metamos į konteinerius, kad padangos, buitinė chemija ar elektronika būtų išvežta į joms tinkamas vietas, tačiau tą už jus gali atlikti ir šiukšlių išvežimas Vilniuje.

Komentarai
Kraunama...