What.lt

Respiratorių žymėjimo reikšmės

0 10

Apsauginės kaukės koronavirusui plintant tapo labai svarbiu atributu kasdieniniame gyvenime. Galima pastebėti kaip daugelis perka dideliais kiekiais įvairiausias kaukes nežinodami kurios geriausiai atlieka savo funkciją ir ar yra veiksmingos. Nors specialistai stengiasi labai daug kalbėti apie tai ką dėvėti verta ir kokios priemonės kiek yra veiksmingos, kartais sunku suprasti ir atsirinkti reikiamą informaciją. Tuomet pradedama imtis neveiksmingų priemonių arba jos naudojamos ne taip kaip turėtų būti naudojamos. Prieš perkant specialias priemones apsisaugojimui, specialistai pataria susipinti su standartais ir jų savybėmis.

Vienkartinės kaukės, kurias naudoja nemažas procentas žmonių nėra tokios efektyvios kaip FFP3 respiratoriai, tačiau tai tikrai nėra prastas variantas. Jos užtikrina, jog kvėpavimo takai bus bent kiek apsaugoti nuo dulkių, aerozolio, virusų ir bakterijų, tačiau apsauga nėra šimtaprocentinė ir ji nėra itin ilga, nes kaukei sudrėkus ją reikia keisti, jei norima, jog ji išliktų veiksminga saugant nuo dabar aktualiausio – koronaviruso. Visgi apsaugines veido kaukes kaip apsaugos priemones smarkiai lenkia FFP2 ir FFP3 respiratoriai, kurie geriau filtruoja ore esančias daleles.

Tarp respiratorių galima pastebėti ir tokį, kuris žymimas FFP1, tačiau kalbant apie virusą ir bakterijas, jis nėra toks veiksmingas kaip FFP2 ir FFP3 respiratoriai. Dėl šios priežasties jis daugiausiai naudojamas dirbant darbus dulkėtoje aplinkoje, o apsisaugant nuo viruso rekomenduojami geresnį filtravimą atliekantis respiratoriai.

Verta žinoti ir kelias svarbias esamų respiratorių savybes. FFP1 filtruoja apie 80 procentų dalelių esančių ore, o prasiskverbimas į vidų gali siekti apie 22 procentus. FFP2 yra geresnės filtracijos ir siekia 94 procentus, o prasiskverbimas – tik 8 procentai. Na, o FFP3 respiratoriai pasižymi tuo, kad filtruoja net 99 procentus dalelių ir prasiskverbimas yra tik 2 procentai. Taigi, žinant tokią informaciją, pasirinkti respiratorių tampa ne taip ir sunku.

Jei norisi papildomos apsaugos, visuomet pasikliauti galima pirštinėmis bei skydu veidui. Jos pagerina apsaugą ir užtikrina, kad virusą pasigauti bus daug sunkiau. Taip pat labai svarbu laikytis higienos, dažnai plauti rankas. Puiku, jei yra galimybė su savimi turėti dezinfekcinio skysčio.

Komentarai
Kraunama...