What.lt

Respiratorių savybės

0 15

Koronavirusas tikrai labai padidino kaukių ir respiratorių pardavimus, visgi apsisaugoti nuo ligų nori kiekvienas. Nors daugelis renkasi vienkartines kaukes, būnant viešoje vietoje daug geriau gali apsaugoti FFP3, FFP2 respiratoriai, kurie filtruoja orą ir apsaugo nuo kenksmingų dalelių, medžiagų. Vienkartinės kaukės labai greitai tampa neveiksmingos, o ir apsaugo jos ne taip gerai, todėl iš tiesų bijantys užsikrėsti, turėtų pagalvoti apie geresnes priemones. Iš tiesų, dažnai stiprų imunitetą turintys žmonės, nesergantys jokiomis kitomis ligomis, koronavirusą persergą daug lengviau, tačiau jis ypač pavojingas tiems, kurie serga, turi silpną imunitetą ar kokių nors kitų sveikatos sutrikimų. Tuomet apsaugos tikrai nebūna per daug.

Žinoma, apsauga turėtų būti puoselėjama ne tik priemonėmis, bet ir keičiant gyvenimo būdą, jei jis nėra itin sveikas. Pagerinus organizmo veiklą, vartojant reikiamą vitaminų kiekį ar papildus, jei jų reikia, tikrai gali prisidėti prie imuniteto stiprinimo. Tai puiki apsauga, geras būdas kovoti su visokiausiomis ligomis. Dar vienas reikalingas dalykas yra higiena, be kurios sunku būtų išvengti daugelio bakterijų ir virusų. Pastovus ranku plovimas, dezinfekavimas, ypač po apsilankymų viešose vietose, yra tiesiog būtinas.

Kalbant apie respiratorių naudojimą, naudinga žinoti jų savybes ir tai kokias funkcijas atlieka, kaip apsaugo ir ar verta juos pirkti. Jei vertinant apsaugą nuo būtent virusų, svarbu atminti, jog netinkamas yra FFP1 respiratorius, kuris dažniau naudojamas gali būti dirbant dulkėtoje aplinkoje, kad neprisikvėpuoti ne itin sveikų dalelių. Norint apsisaugoti ir nuo viruso, labiau padės FFP2 respiratoriai, kurie gali būti kuo puikiausiai naudojami tokioje situacijoje. Jie filtruoja apie 94 procentus ore esančių dalelių. Dar geresnę apsaugą nei FFP2 respiratoriai, suteikia FFP3, kurie filtruoja 99 procentus ore esančių dalelių. Taigi, iš esmės virusai ir bakterijos per juos tikrai lengvai nepraeina, todėl yra didelis šansas neužsikrėsti kontaktuojant, jei laikomasi higienos.

Kai kurie naudoja ne tik respiratorius, bet ir pirštines ir net apsauginius skydus – kartu derinant šias apsaugines priemones, galima džiaugtis geresne apsauga. Apsauginiai skydai apsaugo ne tik nuo kitų žmonių, bet ir nuo veido lietimo rankomis, ko daugelis net nejaučia. Į sveikatos apsaugą šiuo sunkiu metu tikrai reikia atkreipti nemažai dėmesio, tad svarbu daug domėtis kas suteikia geriausią apsaugą ir kaip nesusirgti.

Komentarai
Kraunama...