What.lt

Renkantis plastikinius langus, atsižvelkite į šiuos dalykus

0 5

Jei jus domina plastikiniai langai, vadovaukitės keletu pagrindinių kriterijų, pagal kuriuos sau pritaikysite geriausią variantą. Pirma, ką turite padaryti prieš keisdami ar montuodami bet kokius langus – tiksliai išmatuoti jų angas tiek iš vidaus, tiek iš išorės. Jos turėtų būti tolygios: kitu atveju rėmas tiesiog iškris ir bus neįmanoma įmontuoti pasirinktų langų. Tuomet pereikite prie plastikinių langų profilio.  Patogiausia, jei plastikiniai langai turėtų profilio pagrindą, pagamintą iš cinkuoto plieno. Jis apsaugo nuo nepageidaujamų rūdžių susidarymo ertmėse, kurios yra skirtos tam, kad nutekėtų ertmė. Paprastai tokiems langams suteikiama ilgesnė garantija, jie tampa ilgaamže investicija.

Dar vienas kriterijus, į kurį būtina atsižvelgti renkantis langus – jų kamerų skaičius. Plastikiniai langai turi 3, 4, 5, 6 ar 8 oro kameras. Manoma, kad 5 kamerų profilis puikiai tinka standartiniam būstui. Tačiau klaidinga nusistatyti, kad langai, turintys daugiau kamerų, bus kokybiškesni. Anaiptol, populiariausiu laikomas trijų kamerų profilis. Žinoma, reikėtų pabrėžti, kad 3 kameros turi būti profilyje, o ne stiklo pakete. Jei jus dominantys plastikiniai langai yra iš stiklo paketo, rinkitės 2 kameras.

Kadangi jau prakalbome apie stiklo paketus, turėtumėte žinoti, kad ši plastikinių langų dalis pasirinkime taip pat vaidina itin svarbų vaidmenį. Stiklo paketai būna dviejų ar trijų stiklų, su įprastu arba selektyvikiu stiklu. Pastarasis turi viršutinį metalų ir metalų oksidų sluoksnį, gerinantį termoizoliacines savybes. Tarp stiklo paketų languose yra išdėstytos kameros, užpildomos oru arba inertinėmis dujomis. Norint geresnės šilumos izoliacijos ir apsaugos nuo pašalinių garsų, vertėtų apsvarstyti plastikinių langų, kurių kameros užpildytos inertinėmis dujomis, montavimą.

Kodėl verta rinktis plastikinius langus?

Turbūt neįmanoma nepastebėti, kad plastikiniai langai vienareikšmiškai užkariavo visos šalies rinką. Populiarumo šie langai pelnė dėl keleto priežasčių.

Kaina. Plastikiniai langai pigesni nei mediniai ar aliuminiai, mažiau kainuoja ir pats langų montavimas. Kadangi šio tipo langai turi kur kas didesnį stiliaus bei dizaino pasirinkimą, jums nereikės užsisakinėti individualių, nestandartinių langų, dėl kurių tektų nemenkai paploninti kišenę.

Priežiūra. Plastikinius langus paprasta prižiūrėti. Jų rėmai ir stiklas nuvalomi įprastu būdu, tad viskas, ko reikia – kartą į metus sutepti tarpines bei apkaustus.

Šiluma. Tokie langai išties sandarūs ir šilti. Kad įprasti mediniai langai pasiektų sandarumo rodiklius, kuriais pasižymi plastikiniai, jų rėmo plotis turėtų būti apie 20 cm. Pačių šilčiausių ir kokybiškiausių plastikinių langų plotis – vos 104 mm.

Komentarai
Kraunama...