What.lt

Patarimai: vaikiškos patalynės kūdikiui pasirinkimas

0 3

Kokybiškam ir itin ramiam vaiko miegui labai svarbi vaikiška patalynė, kuri būna jo lovytėje. Dėl šios priežasties renkantis tokius daiktus labai svarbu juos pirkti būtent iš tam skirtų parduotuvių, kurios yra skirtos būtent kūdikiams ir vaikams. Ten galima rasti įvairių gamintojų, kurie specializuojasi vienoje srityje, todėl dažnai kokybė būna daug geresnė. Kūdikiams ir vaikams skirtų daiktų reikalavimai yra daug didesni, nes reikia kurti tai, kas nedirgintų vaikų odos, nealergizuotų, būtų patogu. Taip pat specializuotose parduotuvėse dirba prekes nusimanančios konsultantės, kurios visada padės rasti tai, ko ieškote, todėl surasti tinkamą patalynę, čiužinį ir kitas reikalingas priemones nebus taip sunku.

Vaikiška patalynė dažniausiai būna pagaminta pagal dažniausius vaikų lovyčių išmatavimus. Dėl šios priežasties parduotuvėse nesunku rasti tai, kas galėtų lengvai tikti prie lovelės – kai dydžiai suderinti tuomet ir miegoti vaikui būna itin patogu. Taip pat lengvai prie standartinių išmatavimų rasite ir patalynės užvalkalus, kurie visuomet yra reikalingi tiek suaugusiems, tiek vaikams. Patys populiariausi dydžiai centimetrais, kurie pasirenkami dažniausiai yra: čiužinys – 120*60, pagalvėlė – 40*60, o antklodė – 100*135. Svarbiausia atsiminti, kad iš pradžių kūdikiui pagalvė nėra reikalinga, o ateityje jos reikės gana plonos, kad užtikrinti deramą stuburo poziciją miegant. Taip pat standartinio dydžio antklodė 100*135 bus tinkama ilgesniam laikui – ji kartais tinka naudoti ir bent porai metų. Žinoma, vertėtų atsiminti, kad reikia turėti ne vieną komplektą pakeitimu, kai kas nors būna ištepama.

Didelis dėmesys turi būti skiriamas ir medžiagoms bei užpildams, iš kurių pagaminama vaikiška patalynė, nes vaikams labai svarbios natūralios medžiagos, kurios nekelia alergijų, nedirgina. Vaikai daug jautresni dulkių erkutėms, kenksmingoms medžiagoms, nenatūraliems audiniams. Taigi, rinkitės vaikišką patalynę iš vilnos, medvilnės ar kito antialerginio audinio. Užvalkalas irgi turi būti natūralus ir pralaidus orui, kad oda galėtų lengvai kvėpuoti.

Medžiagų, tinkančių kūdikiui šiais laikais yra gana daug, todėl verta viskuo pasidomėti ir išsirinkti geriausią variantą savo vaikui, kad jis galėtų kuo patogiau miegoti. Kokybiškas miegas labai svarbus vaiko savijautai – tuomet jis būna energingesnis ir žvalesnis, mažiau irzlus ne miego metu.

Komentarai
Kraunama...