What.lt

Mineraliniai ir cheminiai SPF filtrai

0 30

Kremas nuo saulės kuo toliau tuo labiau tampa viena iš svarbiausių grožio rutinos priemonių. Nors ilgą laiką anksčiau buvo tikėta, kad nuo saulės slėptis tikrai nereikia, po truputį vis labiau atsirandant odos problemų galimybėms, saugotis pradedama vis labiau. Pirmiausia, SPF priemonės yra labai reikalingos tiesioginiuose saulės spinduliuose, kai einama degintis. Žinoma, geriausia nesideginti, bet ne visiems pavyksta atsisakyti pramogų paplūdimyje. Be abejonės, apsauginės priemonės nuo saulės užkerta kelią greitai įdegimui ir nudegimams, tad kai kurie ne tik džiaugiasi, bet ir kiek nusivilia, jog nepavyks išgauti įdegio. Sveikesniam įdegiui pasitelkti galima savaiminio įdegio kremus, o saule džiaugtis reikia nepersistengiant. Daugelis dermatologų norintiems ilgiau džiaugtis jaunatviška išvaizda siūlo apsaugą nuo saulės naudoti visus metus, jei dažnai tenka būti lauke, kur saulė gali pasiekti veidą ar atidengtas rankas. Pasirinkti priemonę, kuri apsaugos gana sunku, nes pasiūla iš tiesų yra labai didelė, todėl gali klaidinti ir apsunkinti. Pirmiausia, neaišku kaip veikia SPF ir iš kokių galimybių galima rinktis. Taigi, sužinokite kokie SPF kaip atlieka savo darbą ir pasirinkite tai, kas tinka būtent jūsų odai.

Cheminiai filtrai rinkoje matomi dažniausiai – tai veiksminga apsauga nuo saulės, tačiau ji gali būti ne itin tinkama, jei oda yra labai jautri. Kadangi šis variantas gali sukelti alergijų, jautrios odos savininkams geriau rinktis mineralinius filtrus. Be abejonės, kiekvieno oda skirtinga, tad tikrai gali ir toks kremas nuo saulės tikti, tačiau būtina pradžioje patestuoti, kad tikrai pavyktų suprasti, jog priemonė nekelia jokių nemalonių pojūčių ar odos reakcijų. Būtina tokius kremus nuo saulės reaplikuoti kas porą valandų ir visuomet, kai suprakaituojama ar nusimaudoma vandenyje. Patys filtrai veikia sugerdami saulės spindulių energiją, todėl jie nepaveikia odos.

Kremas nuo saulės su mineraliniais filtrais yra kiek kitoks – šių filtrų principas yra atspindėti saulės spindulius, todėl galima sakyti, kad tokia priemonė veikia kaip veidrodis. Tokio tipo priemonės dažniau pasirenkamos tuomet, kai oda yra jautri ir netoleruoja cheminių filtrų. Puiku tai, kad mineraliniai filtrai apsaugo tiek nuo UVA, tiek nuo UVB spindulių. Tokias priemones galima naudoti ir vaikams, o reaplikuoti priemonę reikia rečiau – kas 3-4 valandas. Tai priklauso nuo jos atsparumo aplinkos veiksniams.

Komentarai
Kraunama...