What.lt

Koronavirusas: rankų ir kvėpavimo takų apsauga

0 13

Koronavirusas tikrai sukelia daug baimės – niekas nenori susirgti, todėl tam, kad sveikatai nekiltų bereikalingas pavojus, geriau nuo jo pasisaugoti. Nors yra nemažai atvejų, kai sergant simptomai beveik nepasireiškia arba pasireiškia labai minimaliai, galima pastebėt, jog sergantiems lėtinėmis ligomis ar turint kitokių sveikatos sutrikimų, silpną imunitetą, virusas gali baigtis ir mirtimi. Kadangi ne visada žinoma apie tikrąją savo sveikatos būklę, geriau ja nerizikuoti ir užtikrinti viruso plitimo prevencija. Tai kur kas saugesnis variantas visiems pasaulio žmonėms.

Didelis dėmesys viruso akivaizdoje yra skiriamas būtent kvėpavimo takų apsaugai ir rankų apsaugai. Šie du dalykai yra bene svarbiausi, nes besirūpinant šių dalykų apsauga ženkliai sumažina tikimybė užsikrėsti virusu. Kvėpavimo takams padeda vienkartinės kaukės, FFP2 respiratoriai su filtru, kurie filtruoja ore esančias daleles. Kuo geresnis filtravimas, tuo geresnė apsauga nuo viruso. Nors apsaugoti nuo jo gali ir vienkartinės paprastos kaukės, jos tampa neveiksmingos vos sudrėkus, taigi tenka per dieną jų pakeisti gana nemažai. Vidutiniškai jos saugo apie 8 valandas, o FFP2 respiratoriai gali pasiūlyti apsaugą net iki 8 valandų. Būtent dėl šios priežasties jie yra populiarūs ir dažnai pasirenkami.

Kad apsisaugoti pavyktų maksimaliai, reikia itin dažnai užtikrinti rankų higieną. Nejaučiant, kad dažnai liečiate savo veidą, galima net nepastebėti kaip palietus kokį nors paviršių, rankos atsiranda šalia burnos, nosies ar akių. Tai palengvina bakterijų ir virusų kelią iki žmogaus organizmo. Žinoti kurie paviršiai užkrėsti sunku, o parduotuvėse ir kitose viešose vietose žmonių per dieną apsilanko didžiuliai kiekiai. Taigi, reikia stengtis rankomis veido neliesti, jas dažnai dezinfekuoti. Galima naudoti pirštines apsiperkant ar kitose vietose kur yra tikimybė, jog liečiami daiktai gali būti užteršti. Kaip papildoma apsaugą kartu su FFP2 respiratoriais ar kitomis kaukėmis naudoti galima ir apsauginius skydus, jie apsaugo akis, užkerta kelią nuolatiniam veido lietimui ir žinoma sumažina užsikrėtimo virusu tikimybę kontakto metu. Žinoma, geriausia apsauga, kaip daugelis specialistų pasakytų, yra buvimas namuose, nekontaktavimas, tačiau ne visi turi tokią galimybę.

Komentarai
Kraunama...