What.lt

Kokios yra automobilių pakabų rūšys?

0 14

Automobilio pakaba – tai sistema, kuri turi išlaikyti kėbulą tam tikrame aukštyje virš kelio ir perduoti jėgas, susidarančias važiuojant per nelygumus, posūkiuose arba stabdant. Ne mažiau svarbus yra važiavimo komfortas, kuris užtikrinamas virpesių ir smūgių slopinimu. Pakabą sudaro standūs ir lankstūs elementai, jungiantys transporto priemonės ratus su kėbulu. Trumpai apžvelgsime dažniausiai pasitaikančius pakabos sistemų tipus ir rūšis.

Daugiasvirtė pakaba. Dėl šio sprendimo kiekvienas vienos ašies ratas juda ir yra amortizuojamas nepriklausomai nuo kito. Naudojamos galinėse, o kartais ir priekinėse transporto priemonės pakabos konstrukcijose ir užtikrina aukštą važiavimo komfortą. Tuo pat metu išsaugo puikias vairavimo savybes.

Linginė pakaba. Nepriklausomų pakabų su skersinėmis lakštinėmis lingėmis atveju naudojami įvairūs konstrukciniai sprendimai. Populiariausi yra su skersine linge, einančia po pakabos elementais ir sujungta su apatinėmis posūkio gembių dalimis. Daugelyje automobilių modelių naudojamos dvi skersinės lingės, viena virš kitos, arba keturios ketvirčio elipsės formos lingės iš abiejų pusių.

Nepriklausoma pakaba susukamais strypais. Šio tipo pakaboje apatinė svirtis sujungta išdrožine (šlicine) jungtimi su susukamu strypu, kuris yra pritvirtintas prie rėmo arba dugno. Viršutinė posūkio gembės dalis prijungta prie viršutinės svirties arba svirtinio amortizatoriaus svirties. Jeigu naudojama viena apatinė svirtis, stabdymo ir greitėjimo metu susidarančios jėgos yra perduodamos reaktyvinėms traukėms, esančioms tarp apatinės posūkio gembės dalies ir rėmo.

Pusiau nepriklausoma pakaba. Taip vadiname sprendimus, paremtus vadinamąja sukamąja sija. Šiuo atveju skersinį ratų judėjimą užtikrina svirtys, kurios yra privirintos prie sijos. Svirtys įvorėmis yra prijungtos prie važiuoklės arba pagalbinio galinio rėmo tvirtinimo taškų, todėl ratai gali judėti nelygumais. Kadangi kelio danga po kairiuoju ir dešiniuoju ratu atitinkamu momentu gali būti skirtinga (vienas ratas gali patekti į duobę, o kitas tuo metu toliau važiuoti lygiu keliu), siją veikia sukamosios jėgos.

Taigi, automobilio pakaba yra itin svarbi naudojantis automobiliu. Įsitikinkite, kad jūsų transporto priemonėje ji yra tvarkinga ir paruošta saugiam važiavimui automobiliu.

Komentarai
Kraunama...