What.lt

Kokie mitai dažnai girdimi apie apsauginius kremus nuo saulės?

0 11

Vasaros sezonu įdegio kremai su SPF tampa tikra būtinybe be kurios išvykti atostogauti ar užsiimti darbais lauke tampa gana sunku. Būtent kremas nuo saulės padeda apsisaugoti, kad vėliau nereikėtų skųstis skaudžiais nudegimais. Bėda ta, kad nors nudegimai užgyja, saulės padaryta žala tikrai išlieka. Dažnai saulėje būnanti, nudeganti oda tikrai sensta kur kas greičiau, sausėja, o neribojant buvimo lauke galima susilaukti ir odos vėžio. Kenksmingi saulės spinduliai šią ligą tikrai gali paskatinti, todėl geriau laiką juose smarkiai riboti o be SPF turinčių priemonių į lauką net neiti. Vis dažniau galima pastebėti, jog internete gausu informacijos apie tai, jog atidengtoms odos vietoms SPF priemones reikia naudoti ne tik vasaros sezonu, bet ir vėsiaisiais sezonais, kai yra debesuota, nes kenksmingi spinduliai lėtai žeidžia odą ir pro juos. Sužinokite daugiau mitų bei įdomių faktų apie saulę, deginimąsi ir kremo nuo saulės naudojimą.

Tikrai nemažai žmonių mano, jog tiems, kurie iškart įdega ruda spalva, nenudega raudonai, apsauginio kremo nereikia. Jų oda dažnai būna kiek tamsesnė visus metus, todėl vasaros metu kremas nuo saulės nėra reikalingas. Šį požiūrį reikėtų keisti, kadangi tikrai nėra taip, jog apsauga nuo saulės reikalinga tik tiems, kurie saulėje greitai nudega. Pats įdegimo procesas rodo, jog saulė daro žalą kūnui ir jis bando apsisaugoti. Nepriklausomai nuo to koks žmogaus gymis ir kaip greitai ar negreitai jis įdega, saulė daro žalą kiekvienai odai. Taigi, kremas nuo saulės reikalingas absoliučiai kiekvienam, kuriam rūpi jų oda.

Taip pat nereikia tikėti, jog SPF turintys kremai apsaugo šimtu procentu, kadangi kartais kremai turi per mažą apsaugą, o kartais yra naudojami netaisyklingai. Kuo didesnis SPF skaičius, tuo geresnė apsauga, tačiau nei viena neužtikrina 100 procentų odos apsaugos. SPF 50 gali užtikrinti 98 procentus apsaugos ir tai yra labai gerai, tačiau žmonės kartais užsitepa per mažą kremo kiekį, kad jis atliktų reikiamą funkciją, todėl apsaugos veiksmingumas būna kur kas mažesnis. Taigi, kartais apsauga priklauso ne tik nuo priemonės kokybės, bet ir jos naudojimo būdo. Saugesnį įdegį nei saulė gali suteikti savaiminio įdegio kremai, tad jeigu saulėje degintis ir naudoti apsauginį kremą nesinori, visuomet galima rasti alternatyvų.

Komentarai
Kraunama...