What.lt

Kokia darbo apranga tinka skirtingais metų laikais

0 126

Sunkesniems, fiziniams darbams dažnai reikalinga speciali apranga, kuri užtikrintų, jog darbas praeis sklandžiai. Kad ir kaip keistai tai skambėtų, visgi darbo rūbai tam sukurti ne veltui. Nors dažniausiai specialūs drabužiai kuriami būtent tam tikrų profesijų atstovams, kai kuriuos darbus atliekant specialūs rūbai gali būti reikalingi net ir namuose. Dėl netinkamos aprangos tikrai kartais padidėja galimybės susižeisti, todėl greičiausiai niekuomet nepamatysite statybininko su paprastomis, minkštos medžiagos kelnėmis. Tokios kelnės ne tik pačios greitai būtų sugadintos, bet taip pat neapsaugotų nei nuo kokio nors aštresnio daikto. Taigi, iš esmės kai kurie rūbai gali neleisti sukoncentruoti dėmesio į darbą, nes nuolatos bus jaučiamas diskomfortas. Norint, jog viskas eitųsi sklandžiai tam tikriems darbams skirtingais sezonais reikia užsitikrinti ir saugią, ir patogią aprangą, o taip pat kai kuriais atvejais turi būti pasirenkami ir atitinkami darbo batai.

Šiltuoju sezonu, kai reikia dirbti lauke, geriausia rinktis marškinius ir kelnes. Neverta apsirengti itin storus rūbus, kadangi lauke dirbant gali būti ganėtinai karšta. Jei vis dėl to lauke vėsiau, galima užsidėti ir storesnį megztinį. Darbo batai pavasarį dirbant darže nėra svarbūs, todėl galima įsispirti į paprasčiausius batus ar net šlepetes. Jeigu lauke šlapia, tuomet guminiai batai tikrai leis patogiai kieme darbuotis. Dirbant statybose daug geriau rinktis kombinezoną, su talpiomis kišenėmis – taip turėsite vietos ir kur tam tikrus smulkius daiktus įsidėti. Darbo batai tokiu atveju būtini, jie turi būti ganėtinai kieti, kad užvirtus kokiam sunkesniam daiktu būtų išvengta susižeidimo.

Žiemos metu atkreipti dėmesį reikia į tai, kad dirbant nebūtų šalta. Žinoma, nėra malonu dirbti sukaitus, bet ir kai būna šalta, tikrai nesmagu dirbti. Darbo rūbai turi būti praktiški ir nevaržantys jokių judesių. Nerekomenduojama apsirengti keliais megztukais net jei darbas lauke, nes kūnas nuolat juda, todėl su jais bus itin karšta. Rekomenduojama rinktis termo rūbus, kurie yra specialiai pritaikyti tokiais atvejais. Puikiai tiks puskombinezonis. Žinoma, verta po ranka turėti ir šiltą striukę, jei darbai sustotų ir tektų kiek pastovėti nejudant. Darbo batai žiema turi būti šilti, tačiau kvėpuojantys.

Komentarai
Kraunama...