What.lt

Kodėl būtina namuose turėti rekuperacinę vėdinimo sistemą?

0 19

Vis daugiau statomų būstų yra su rekuperacija, kuri leidžia džiaugtis geresne atmosfera namuose. Naujausi namai tokią sistemą privalo turėti, kadangi statomi vis didesnio energinio naudingumo namai, kurie yra sandarūs, reikalaujantys kuo mažiau energijos savo funkcijai atlikti. Sandarumas iškelia faktą, kad namuose bus reikalingas vėdinimas, kuris užtikrins šviežią orą, namo kvėpavimą, jog jame nesikauptų drėgmė ar net pelėsis. Sandarumas name, kuriame nėra vėdinimo, reiškia, kad oras negali tinkamai cirkuliuoti per plyšelius ar langus kaip tai vyksta senos statybos namuose. Tyrimai paremia faktą, jog viduje oras gali būti kur kas labiau užterštas nei lauke, nes juose atsiranda daug dulkių, įvairiausių alergenų ir net mikroorganizmų, būtent todėl rekuperacija yra tokia svarbi.

Reikalavimai naujiems namams nuolat griežtėja, tačiau tuo pačiu galima džiaugtis, jog statomi ekologiškesni, mažiau išteklių naudojantys namai. Pavyzdžiui, žiemos metu labai didelė dalis laiko yra praleidžiama būtent patalpose, namuose, kur galima šiltai džiaugtis šeimos draugija. Be vėdinimo tokiu atveju tenka kvėpuoti tuo pačiu oru, kas gali paveikti savijautą, jei reguliariai oras nepakeičiamas šviežiu. Iš esmės užterštame ore būnant nuolat, galima jausti nuovargį, galvos skausmą, todėl nepavyksta susikoncentruoti. Tai gali paveikti ir darbingumą, ir sveikatą.

Šviežias oras, kuriuo pasirūpina rekuperacinė vėdinimo sistema leidžia geriau miegoti, būti nuotaikingesniems. Taip išvengiama pelėsio, kuris yra dar pavojingesnis sveikatai ir namų sienoms. Labiausiai prastam orui ir pelėsiui būna jautrūs vaikai ir vyresnio amžiaus žmonės, todėl jų sveikatai gali būti pakenkiama labiausiai. Žinoma, šviežias oras tikrai reikalingas kiekvienam organizmui, todėl visuomet rekomenduojama bent jau atsidaryti langus, kad įeitų gryno oro. Langų atidarymas turi mažai naudos, nes labai greitai tas oras iš namų pradingsta, vos jie uždaromi, tuomet rekuperacija ir yra naudingesnė. Taip pat pro langus gali į namus prieiti įvairiausių nešvarumų, šalčio, jei yra žiema, tad šis būdas ne visuomet tinkamas patalpų vėdinimui.

Rekuperacinė sistema ne tik pakeičia orą nauju, bet taip pat jį pašildo iki normalios, reikiamos temperatūros. Taip žiemos sezonu nereikia liūdėti, jog atidarius langą išeis šiluma, o su ja kartu ir mokami pinigai už šildymą. Svarbiausia pasirinkti namams tinkamą vėdinimo įrenginį.

Komentarai
Kraunama...