What.lt

Kas padeda saugantis nuo koronaviruso?

0 15

Apie naująjį koronavirusą gauname tikrai daug informacijos Galima sakyti, kad internete šiuo metu kas trečias straipsnis yra bent kiek susijęs su viruso padariniais, antrų bangų pranašavimu bei apie tai kokios svarbios yra vienkartinės kaukės, saugančios nuo užsikrėtimo. Žinoma, labai daug naudingų patarimų internete galima rasti ir apie tai kaip reikėtų apsisaugoti, jei norisi savo sveikatą apsaugoti nuo galimų sutrikimų. Ypač saugotis patariama turintiems lėtinių ligų, sunkių ligų, silpną imunitetą. Būtent tokiems žmonėms dažniausiai viruso persirgimas gali būti net ir mirtinas. Įprastais atvejais mirtis ištinka tuomet, kai dėl viruso smarkiai paūmėja kitos turėtos ligos arba kai organizmas nesugeba su virusu pakovoti. Žinoma, būna nemažai atvejų, kai žmonės labai greitai pasveiksta arba išvis nepastebi, jog persirgo ar yra viruso nešiotojas. Kad ir kaip bebūtų iš anksto nuspėti organizmo reakcijos į virusą nuspėti neįmanoma, todėl daug geriau susiorientuoti į jo prevenciją.

Vienkartinės kaukės, respiratoriai yra bene pagrindinis dalykas ką privalu turėti viešoje vietoje, tačiau visapusiškos ir šimtaprocentinės apsaugos tokios priemonės nesuteikia, todėl reikia nepamiršti atkreipti dėmesį ir į kitas priemones, kurios gali bent kiek padėti. Pirmiausia, tai turbūt visiems puikiai suprantama, kad buvimas namuose yra geriausia, ką galima padaryti, nes tuo metu nekontaktuojama su žmonėmis, kurie gali nešioti virusą ir net nežinoti. Namuose leisti laiką gali ne kiekvienas, kartais tikrai atsiranda daug reikalų, kuriuos sutvarkyti galima tik iš jų išėjus, o taip pat daug žmonių neturi galimybės dirbti iš namų.

Svarbi tampa higiena, ji atlieka labai didelį vaidmenį, todėl kai naudojamos vienkartinės kaukės reikia nepamiršti prieš jas užsidedant nusiplauti rankas, kad jos būtų neužterštos. Tuomet dezinfekuoti rankas reikia ir viešose vietose, išėjus iš parduotuvės – kuo dažniau tuo geriau. Kaukės dėvėjimo metu reikėtų jos neliesti rankomis, jei buvo liesti kokie nors daiktai, paviršiai. Taip pat apsisaugojimui rekomenduojama laikytis atstumo nuo kitų žmonių ir vengti masinių susibūrimu. Namus, darbo patalpas, biurus reikia nepamiršti nuolat vėdinti.

Komentarai
Kraunama...