What.lt

Kaip sutvarkyti lengvus spintelių gedimus?

0 156

Visuomet sugedus kokiam nors daiktui ar sulūžus baldui galima jį pataisyti. Žinoma, būna atveju, kai belieka daiktus tik išmesti, tačiau kai kurie smulkūs gedimai visuomet gali būti sutvarkyti net ir be specialisto pagalbos. Ypač dažnai namuose ar darbo vietoje atsiranda problemų su spintelėmis. Beveik visais atvejais galima patiems tas spinteles susitvarkyti, kadangi gedimai būna labai smulkmeniški. Jeigu pastebėjote, kad spintelės durys neatsidaro ar sugedo stalčiai, tuomet sužinokite kelis patarimus kaip galima būtų ir vėl džiaugtis funkcionalia spintele.

Jeigu pastebėjote, kad virtuvinės ar kokios nors kitos spintelės durys pilnai neužsidaro, tuomet daugeliu atveju reikia padaryti labai nedaug – įprastai užtenka tiesiog priveržti varžtus, kurie buvo atsilaisvinę. Jeigu net ir priveržus durelės neužsidaro taip kaip turėtų, tuomet kai kuriuose spintelėse būna pagrindinis varžtas, kuriuo galima reguliuoti vyrių padėtį. Jeigu i tai nepadeda, greičiausiai spintelė yra nepakankamai lygiai sudėta, tad tenka ją perdėti iš naujo.

Jei naudojamos metalinės dokumentų spintos su stalčiais ar tiesiog atsidarinėjančios spintelės, tuomet greičiausiai problemų pasitaiko labai retai. Metalas labai stiprus, todėl tokia spintelė labai daug kam atspari. Dėl šios priežasties problemų su varžtais, stalčiais, durelėmis beveik nepasitaiko. Tačiau kadangi metalinės dokumentų spintos tarnauja labai ilgai, per tą laiką tikrai galima pastebėti, kad dažytos spitelės prarandą spalvą, jie atsilupa, nublunka ir ne itin gerai atrodo biure, o kai kuriais atvejais ir namuose. Atnaujinti dažytas spinteles gali būti smagu, galima pasirinkti norimą spalvą ir nugramdžius dažus tiesiog spintelę perdažyti. Žinoma, tam reikia specialių dažų, bet juos tikrai rasite specializuotose parduotuvėse.

Dar viena dažnesnių problemų yra tai, kad po ilgo spintelės naudojimo arba dedant į jas daug daiktų atsiranda dugne įdubimas. Metalinės dokumentų spintos dažniausiai tokios problemos neturi, tačiau paprasti stalčiai iš medžio tikrai gali deformuotis. Tokioje situacijoje užtenka pritvirtinti faneros tam, kad dugnas būtų tvirtesnis. Aišku reikia nepamiršti, kad fanera neturi trukdyti bėgeliams, kitaip stalčiai neužsidarinės. Tvirtinti fanerą galima su varžtais arba klijais.

Komentarai
Kraunama...