What.lt

Kaip išsirinkti darbo rūbus?

0 25

Žmogui sveikata, be abejonės, turėtų būti pats svarbiausias dalykas, todėl verta nepamiršti, jog įvairiausi pavojai gali laukti už kiekvieno kampo, net ir darbe. Kai kurios veiklos yra gana pavojingos arba tiesiog su padidinta rizika susižeisti, todėl kartais darbo drabužiai yra specialiai pritaikyti tas profesijas turintiems žmonėms. Apranga gali padėti apsisaugoti tam tikrais atvejais nuo nemalonių įvykių. Kombinezonai iš tvirtos medžiagos apsaugoja nuo įbrėžimų, tvirti batai nuo traumų, kai užsimetamas sunkesnis daiktas ant kojos – tokio saugumo su paprastomis kelnėmis ar lengvais sportbačiais užtikrinti niekuomet nepavyktų. Žinoma, darbo sąlygų būna visokių, būtent į jas ir reikia atsižvelgti renkantis sau saugiausius rūbus.

Jei dirbama šaltoje aplinkoje, kurioje minusas yra didesnis nei -5 laipsniai, tuomet reikalinga šilta apranga. Kai kurios kūno vietos būna jautresnės šalčiui, todėl galima nuolat jausti diskomfortą jei nepasirenkami tinkami darbo drabužiai bei geros darbo pirštinės. Kad apsisaugoti nuo drėgmės ir šalčio tokioje darbo vietoje, reikia rinktis kaip įmanoma geriau kvėpuojančius drabužius, nes jie turės didesnę apsaugą. Dažnai perkant darbo drabužius reikia atsižvelgti į tai ką nurodo ir pats gamintojas. Su kai kuriais rūbais galima dirbti prie 2 laipsnių minuso neviršijant 8 darbo valandų, o su kai kuriais galima dirbti ir prie 20 laipsnių minuso. Tačiau atsižvelgti reikia ir į tai ar darbo metu daug judama, jei taip, tuomet galima pirkti drabužius, kurie pritaikyti mažesniam minusui. Svarbu nepamiršti, jog tokiame darbe darbo pirštinės labai svarbios.

Dirbant tokiomis sąlygomis, kai lyja ar yra stiprus vėjas, reikia rinktis darbo drabužius, kurie yra atsparūs drėgmei. Rekomenduojami rūbai su poliesteriu, nailonu ar pvc audinio. Žinoma, ne visos šios medžiagos leidžia odai kvėpuoti, tad verta tuo pasidomėti prieš įsigyjant rūbus. Viena prasčiausiai kvėpuojančių medžiagų yra būtent pvc. Verta apsižiūrėti etiketes, kurios randamos drabužio viduje, taip tikrai žinosite ką perkate, nes ant jų būna nurodyta koks yra drabužio atsparumas drėgmei. Stiprus vėjas gali būti nemalonus ir rankoms, tad darbo pirštinės galėtų padėti išvengti nemalonumo.

Komentarai
Kraunama...