What.lt

Kaip atgaivinti seną kilimą?

0 30

Dėmės kilimuose tikrai nėra retas reiškinys, ypač, kai namuose turima augintinių arba auginami mažamečiai vaikai. Pasibuvimai su svečiais taip pat dažnai gali baigtis keliomis dėmėmis ant turimo kilimo. Kilimų valymo priemonės šiais laikais yra labai skirtingos ir jų tikrai daug, tad tikrai galima išsirinkti tai, kas geriausiai veikia jums. Deja, kai kuriais atvejais net ir jos yra bejėgės, todėl visuomet rekomenduojama nelaukti kol atsiradę nešvarumai susens, nes tuomet juos išnaikinti yra labai sunku, kad ir kokie būdai būtų naudojami. Kalbant apie senus kilimus, kurie jau kurį laiką praradę savo grožį, atrodo be spalvos, tamsesni nei ankščiau – jiems reikia atitinkamos priežiūros ir šiek tiek atsinaujinimo darbų. Kaip sugrąžinti kilimo dailumą?

Pirmiausia reikėtų pradėti ne nuo kilimų valymo priemonės, o nuo kilimo išsiurbimo. Dulkės tikrai nepagerina jų išvaizdos, todėl reikės pasistengti jų surinkti kuo daugiau, nustačius maksimalų siurblio siurbimo rėžimą. Vien jau itin kruopštus dulkių išsiurbimas tikrai gali padėti kilimui atrodyti dailiau, jo spalva turėtų išryškėti. Tik tuomet, kai jau esate tikri, jog dulkės puikiai išsiurbtos, bus reikalingos kilimų valymo priemonės. Jų rasti galite bet kurioje parduotuvėje, o galbūt turite jums puikiai veikiantį ar draugo rekomenduotą produktą. Jei visi jūsų turimi valikliai nėra veiksmingi su senomis dėmėmis, ant jų reikėtų užpilti šiek tiek vandenilio peroksido. Visam likusiam kilimui, kur nėra dėmių greičiausiai tiks ir jau turimos valymo priemonės.

Vandenilio peroksidą jam pabuvus ant dėmės vėliau nuvalykite ir pradėkite darbus su jau turima valymo priemone. Išplovus kilimą, jau greičiausiai matysite skirtumą, kuris reikš, jog kilimas atrodo kur kas naujau nei prieš tai. Na, o galui, kad spalva taptų ryškesnė, reikia skirti dar šiek tiek papildomo dėmesio kilimo paviršiui. Čia gali padėti natūralūs produktai, todėl kilimų valymo priemonės gali nebeprireikti. Tiesiog sumaišykite actą su trimis kartais didesniu kiekiu karšto vandens. Tuomet merkite šluostę į vandenį. Su drėgna, bet ne šlapia šluoste braukite per kilimą viena kryptimi. Svarbu, jog kilimas neperšlaptų, o tik susidrėkintų. Žinoma, prieš tai įsitikinkite ar jūsų kilimo medžiagai actas nekenkia ir yra tinkamas.

Komentarai
Kraunama...