What.lt

Ką įsigyti norint pradėti žvejoti?

0 69

Žvejyba yra vienas iš itin populiarių hobių, kuriuo dažniausiai užsiima vyrai, tačiau tikrai atsiranda ir to nevengiančių moterų, kurios mėgsta praleisti daugiau laiko gamtoje. Žinoma, niekas negimsta iškart tikru žveju, tam vis tiek reikia ir laiko, ir žinių bei supratimo kaip viskas turėtų vykti. Pradžioje sunku nuspręsti ir kokia įranga reikalinga, ir ko gali prireikti norint pagauti ne vieną laimikį. Jei savo šeimoje neturima šiuo hobiu užsiimančių žmonių, tuomet ir išmokti šių dalykų nėra iš ko. Vis dėl to, jei žvejyba domina, reikia žinoti nuo ko pradėti. Pradžioje tikrai nebūna reikalingos valtys ar išmanūs echolotai, užtenka investuoti į meškerę, kad būtų galima išmokti kaip užsirišti kabliuką, kaip pritraukti žuvį, kokius masalus naudoti. Kai elementarūs dalykai tampa lengvai įveikiamais, galima pagalvoti apie įmantresnę įrangą, tačiau pradžioje reikia suprasti ar šis hobis tikrai domins ir ateityje prieš investuojant į vis geresnę įrangą žvejybai.

Pirmiausia daugelis pradžioje rekomenduoja įsigyti plūdinę meškerę, kuri puikiai pasitarnauti gali pavasario ir rudens sezonais kuojų gaudymui. Nuo tokios meškerės visuomet žvejai ir pradeda, o tuomet įranga po truputį tobulėja, keičiasi. Vasaros metu žvejoti plūdine nėra tikslo, tačiau tai irgi gali priklausyti nuo pasirinkto vandens telkinio. Žvejybai prireiks ne tik meškerės, bet ir valo, ritės, pačios plūdės ir, žinoma, masalo. Masalu gali būti dzikai, sliekai, kukurūzai ir daugelis kitų dalykų, priklausomai nuo žuvies, į kurią nusitaikoma. Dugninės meškerės irgi populiarūs variantai pradedančiųjų tarpe, tačiau prieš naudojant jas reikia žuvį prisijaukinti aplink kokią nors vandens dalį išmėčius jauką.

Kai hobis tampa tikru ir norisi vis daugiau išmokti, dažnai pasirenkamos valtys, kurios leidžia žvejoti ne tik nuo kranto, bet ir bet kurioje vandens telkinio vietoje. Žinoma, viduryje ežero sunku įmatyti ar yra žuvies, todėl naudojami echolotai, kurie nustato kur jos galima rasti. Ne kiekvienas iškart perka tokius įrenginius, kai kurie žvejoja pagal nuojautą. Tačiau kai nusiperkamos valtys, labai norisi išpešti iš žvejybos kiek įmanoma daugiau. Būtent echolotai ir padeda tą padaryti.

Komentarai
Kraunama...