What.lt

Įkrovimo stotelių skaičius Lietuvoje sparčiai auga

0 2

Ar pastebėjote, kaip sparčiai vystosi elektromobilių infrastruktūra Lietuvoje? Net jeigu nevairuojate elektromobilio, ko gero elektromobilių įkrovimo stotelės nepastebėti neįmanoma. Ne tik, kad jos naujovė Lietuvoje, bet ir dėl to, kad jų tinklas sparčiai auga ir jas sutikti galima ne tik didmesčiuose.

Pirmoji elektromobilio įkrovos stotelė Lietuvoje atsirado 2011 m. šalia Energetikos ir technikos muziejaus. Tai buvo įprastos galios įkrovimo stotelė, kurioje pilnai įkrauti elektromobilį užtrukdavo net iki 8 val.! Vėliau sostinėje atsirado dar 14 tokių stotelių, o 2014 m. liepą prie Operos teatro atidaryta pirmoji greitojo įkrovimo stotelė.

Per penkerius metus elektromobilių įkrovimo stotelių tankis Lietuvoje augo gana pastebimai. Prie to prisidėjo ir savivaldybės, ir Susisiekimo, Energetikos bei Aplinkos ministerijos, ir privatus verslas. Šiuo metu esama elektromobilių stotelių infrastruktūra suteikia galimybę elektromobiliais judėti ne tik miestuose, bet ir tarp jų – šalia valstybinės reikšmės kelių įrengtos 25 didelės galios viešosios elektromobilių įkrovimo stotelės. Ši infrastruktūra kuriama ir plėtojama atsižvelgiant į patvirtintus Europos Sąjungos standartus ir sudarant galimybę įkrauti visų tipų elektromobilius.

Infrastruktūra kuriama ir plėtojama atsižvelgiant į patvirtintus Europos Sąjungos standartus. Informacinėje sistemoje eismoinfo.lt teikiama informacija apie šių elektromobilių įkrovimo prieigų tipą, būseną ir užimtumą tikruoju laiku. Lyginant su kitomis Europos šalimis, Lietuvoje dar labai trūksta ir kitų paskatų rinktis elektra varomą transportą. Kaip viena iš priemonių galėtų būti mokesčiai taršioms, vidaus degimo varikliais varomoms transporto priemonėms, kurie elektromobilių įsigijimo kainą padarytų patrauklesnę, leistų sukurti fondą, iš kurio būtų galima finansuoti ekologiško susisiekimo sprendimus.

Šiuo metu be didelio vargo bet kuriuo elektromobiliu galima nuvykti iš Vilniaus į Klaipėdą ar Nidą – įkrovos stotelių tankis automagistralėje pakankamas. O jei pažvelgtume į didžiausią Lietuvos miestą Vilnių, čia šiuo metu veikia apie 130 elektromobilių krovos vietų.

Komentarai
Kraunama...