What.lt

Dujinis katilas: pasirinkimo kriterijai

0 13

Jei gerai apgalvojus nusprendėte, jog dujinis šildymas jums tinka geriausias, tuomet reikia nepamiršti, kad labai svarbu bus išsirinkti ir tinkamą katilą. Šildymas dujomis užtikrina, kad galėsite džiaugtis jaukiais, šiltais ir ekonomiškai efektyviais namais. Galima sakyti, jog dabar dujinis šildymas yra tikrai labai populiarus pasirinkimas ir tikrai ne be reikalo. Dėl šios priežasties atsiranda vis daugiau gamintojų, kurie gamina kokybiškus ir ilgaamžius katilus. Laikui bėgant jie gaminami vis išmanesni, lengviau naudojami, todėl visuomet galima džiaugtis savo sprendimu.

Gamintojai siūlo labai įvairius katilus, kurie kuo puikiausiai apšildo patalpas. Besirenkant labai svarbu atkreipti dėmesį ne tik į prietaisą, bet ir pačių gamintojų patirtį bei atsiliepimus apie juos. Kuo didesnė gamintojų patirtis, tuo saugiau pirkti jų siūlomą prietaisą. Nauji gamintojai taip pat gali būti geri, tačiau dažniausiai jų įrenginiai nėra taip plačiai ir ilgai naudoti, kad būtų galima žinoti ar jie išties yra ilgai tarnaujantys, kokybiški.

Dujomis apšildyti galima labai įvairių dydžių patalpas, todėl tie didžiulės gamyklos, tiek maži gyvenamieji namai gali džiaugtis tokiu sprendimu. Žinoma, skirtingoms patalpoms reikalingi skirtingi katilai, todėl visuomet reikia apskaičiuoti pastato dydį ir pagal tai rinktis kokio galingumo bus dujiniai katilai. Patiems kartais gana sunkus suprasti koks galingumas gali būti tinkamas, todėl jo apskaičiavimą palikti galima pardavėjams ar montuotojams. Prieš perkant būtinai pasikonsultuokite, tuomet būsite užtikrinti, jog ne bus padaryta klaida. Tam skirti specialistai įvertina pastatą ir gali parinkti geriausią galingumą. Dažnai reikia įvertinti ne tik pastato dydį, bet ir jo šilumos izoliacijos savybes.  

Reikėtų nuspręsti ir tai ar jums reikės, jog būtų ruošiamas karštas vanduo. Tuomet dujiniai katilai pasirenkami atsižvelgiant ir į tai. Tuomet katilas ne tik šildo namus, bet ir atsiradus poreikiui paruošia vandenį. Verta žinoti, kad dujiniai katilai gali būti ir pakabinami arba pastatomi. Jeigu patalpa nėra didelė pakabinamas katilas sutaupys vietos, tačiau jie tinkami ne visuomet. Didesnius katilus, kurie būna pastatomi verta rinktis tiems, kurie turi daugiau erdvės namuose.

Komentarai
Kraunama...