What.lt

Dažniausi klausimai apie koronavirusą

0 8

Kadangi koronavirusas daugeliui pasaulio gyventojų tikrai yra visiškai nauja patirtis, natūralu, jog dėl jo dažnai kyla labai daug klausimų. Panika ir nežinomybė tikrai kelia daug sumaišties ir chaoso, todėl dažnai specialistai stengiasi visuomenę supažindinti su galimomis problemomis, situacijomis ir kitais dalykais. Svarbiausia reaguoti ramiai, gerai apgalvoti ką galima daryti ir ko reikėtų vengti, kad sveikatos būklė nepablogėtų. Didžiausią baimę virusas kelia todėl, kad sergantiems ar turintiems silpną imunitetą, jis gali būti labai pavojingas ir net baigtis mirtimi. Kad išvengti blogiausių scenarijų, verta sužinoti daugiau informacijos apie patį virusą ir apsisaugojimo priemones.

Pirmiausia, verta žinoti, kad kol kas viena geriausių priemonių apsisaugoti yra FFP3 respiratoriai, kurie filtruoja virusus, bakterijas ir kitas kenksmingas daleles ore. Jie neužtikrina 100 procentų, kad neužsikrėsite, tačiau tai vis tiek yra keliasdešimt kartų geresnė priemonė nei daugelis kitų. Pavyzdžiui, itin neveiksminga priemone nuo apsikrėtimo yra laikoma medžiaginė kaukė, kuri geriausiu atveju tik saugoja aplinkinius nuo medžiaginę kaukę nešiojančio žmogaus sekreto. Iš esmės ją dėvint šiek tiek apsaugome aplinkinius, kad turint virusą jų neapkrėstume. Taigi, jei visi nešiotų tik medžiagines kaukes viruso plitimą greičiausiai pavyktų pristabdyti, tačiau tikrą apsaugą turėsite tik tuomet jei bus naudojamos medicininės kaukės, FFP2 arba FFP3 respiratoriai.

Žmogus koronavirusu gali užsikrėsti nuo kito žmogaus ar jei turimas kontaktas su kito žmogaus liestais daiktais. Dėl šios priežasties parduotuvėse dažnai rekomenduojami nešioti ne tik FFP3 respiratoriai, bet ir pirštinės. O dar geriau jai rankos yra nuolat dezinfekuojamos ir su jomis neliečiamas veidas. Simptomai, kurie gali pasireikšti susirgus yra labai panašūs į paprastą gripą. Gali pasireikšti karščiavimas, sunkesnis kvėpavimas, kosulys ir panašūs dalykai. Kartais, jei ištinka sunkesnis atvejis, virusas sukelia plaučių uždegimą, inkstų nepakankamumą ir net mirtį. Kai kurie sergantys gali net nepajausti, jog yra užsikrėtę ir persirgti virusą labai lengvai. Tačiau niekada nepavyksta iš anksto žinoti kokį poveikį virusas gali turėti konkrečiam žmogui, kartais pasveikimas praeina lengvai, kartais ne itin, todėl geriausia į tai žiūrėti atsargiai ir save saugoti.

Komentarai
Kraunama...