What.lt

Darbo drabužių pasirinkimas pagal specialybę

0 35

Visiems dirbantiems fizinį darbą reikia pagalvoti apie darbo drabužius, ypač jei dirbama lauke. Žinoma, geros įmonės drabužiais visuomet pasirūpina pačios, kad darbuotojui būtų patogu ir malonu dirbti net ir žvarbiais orais atviroje erdvėje. Drabužiai iš esmės yra tam, kad nebūtų šaltą ir tam, kad būtų saugoma sveikata nuo įmanomų traumų. Net ir apranga turi įtakos apsisaugojimui, dėl ko ir yra svarbu dėvėti darbo rūbus, o ne paprastas, minkštas kelnes. Paprasti rūbai darbo aplinkoje gali greitai suplyšti, o darbinė apranga sukurta taip, jog tvirtai laikytų ir tarnautų ilgą laiką. Kai kuriais sezonais, žinoma, tenka aprangą keisti – vasara darbo pirštinės ne visose srityse reikalingos, apšiltinti batai irgi vasaros metu nėra itin patogus sprendimas.

Jei dirbate ten, kur visuomet šalta, tuomet apranga turi būti pritaikoma prie temperatūros neužmirštant jūsų patogumo. Puikiai suprantama, jog galima rasti įvairiausių kombinezonų, kurie yra skirti buvimui šaltame ore – vieni tinkami dirbti prie minus penkių, kiti ir prie minus dvidešimt penkių laipsnių, tačiau tai nebūtinai sufleruoja pasirinkimą. Visgi reikia įvertinti koks yra žmogaus aktyvumas darbe. Jei jis mažai juda, minimaliai dirba su rankomis, tuomet tikrai reikės labai šilto kombinezono ar kito drabužio, tačiau jei nuolat vyksta judėjimas, spėjama sušilti, tuomet per šiltas darbo drabužis nebus gera idėja. Be to, kad reikia atitaikyti temperatūrą, privaloma pasirinkti kokybiškus rūbus, kurie saugotų nuo drėgmės, bet leistų kūnui kvėpuoti. Tuomet jausitės daug patogiau, nes tokie darbo drabužiai sukuria komfortą. Nuo šalčio reikia apsaugoti ir rankas, kojas, tad darbo pirštinės, atitinkama avalynė tikrai pagelbės.

Dirbant keliuose ar netoli eismo, būtina pagalvoti ne tik apie temperatūrą lauke ar savo patogumą, bet ir apie matomumą. Netoli eismo būnant galite likti nepastebėti, todėl nutinka įvairiausių nelaimingų situacijų. To išvengti galima ryškiau apsirengus, todėl rinkitės geltonos ar panašiai ryškios spalvos kostiumus, kurie atspindėtų šviesą. Šiais laikais visi darbo drabužiai gali būti atspindintys šviesą, tad tikrai rasite bent dalį to ko reikia. Statybose spalvos irgi praverčia, nes taip lengviau matyti žmones tiems, kurie vairuoja technika ir panašiai.

Komentarai
Kraunama...