What.lt

Apsauginės kaukės – būtiniausia priemonė viruso prevencijai

0 13

Nors apsisaugoti nuo viruso visapusiškai su viena apsaugos priemone tikrai neįmanoma, tačiau kol kas geriausia apsauga vis dar yra apsauginės kaukės, kurios apsaugo kvėpavimo takus nuo infekcijų patekimo į organizmą. Žinoma, veiksmingumu skirtingos kaukės irgi skiriasi, todėl labai svarbu rinktis tai, kas geriausia sveikatai. Naudojant kaukes su papildomos apsaugos priemonėmis galima apsisaugoti dar geriau, tačiau pirmiausia reikia įsitikinti, jog kaukė yra pakankamai gera apsaugai užtikrinti. Rinktis galima ne tik respiratorius, bet ir vienkartines kaukes, o paskutiniu metu itin dažnai pasirenkamos ir medžiaginės, kurių veiksmingumas vis dar labai aptarinėjamas.

Apsauginės kaukės geriausiai veikia tuomet, kai ne tik tinka sergančiajam, jog būtų apsaugoti aplinkiniai, bet ir saugo sveikus žmones nuo mikroorganizmų esančių aplinkoje. Deja, tie kurie renkasi nešioti medžiagines kaukes, turėtų suprasti, jog jos nefiltruoja oro, todėl geriausiu atveju tinka tiems, kurie serga, jog nepakrėstų aplinkinių. Vienkartinės kaukės yra kiek geresnis variantas, nes bent porą valandų saugoja gerai iki kol sudrėksta, na, o respiratorius veiksmingus būna net 8 valandas.

FFP2 respiratoriai yra vieni iš perkamiausių, nes puikiai filtruoja orą, leidžia lengvai kvėpuoti. Jie taip veiksmingi saugantis ir nuo dulkių ar kitų kenksmingų dalelių tam tikrose darbo vietose. Apsaugoti sveikatą labai svarbu, todėl būtent su šia priemone gali būti jaučiamasi saugiausiai, ypač kai lankomasi viešose vietose.

Kaip papildomas priemones galima naudoti apsauginius skydus bei pirštines, jos padės apsisaugoti nuo kontaktavimo. Pirštinės tinkamos, kai liečiama daug paviršių, kuriuos galėjo liesti daug žmonių. Apsauginiai skydai padeda ir tiems, kurie dažnai net nejausdami mėgsta rankomis liesti veidą. Dažnas veido lietimas nešvariomis rankomis yra labai didelė problema, kuri gali paskatinti susirgimą. Dar vienas iš geresnių būdų apsisaugoti nuo to yra būtent rankų dezinfekcija, kurią reikia atlikti dažnai. Taip atsiranda mažesnė tikimybė, jog veidas bus paliestas nešvariomis rankomis. Didžiausia klaida – vienkartines kaukes naudoti antrą kartą arba net dažniau, nes taip nesuteikiama jokia apsauga ir keliama grėsmė savo sveikatai.

Komentarai
Kraunama...