Verslopartneris.lt

Koks yra buhalterinės apskaitos proceso tikslas?

0 11

Buhalterija – neatsiejama kiekvieno verslo dalis. Ištekliai, darbo užmokesčiai, pajamos, išlaidos ir t.t. – visos šios sritys ir su jomis susiję duomenys privalo būti tinkamai apipavidalinti, norint, jog įmonė galėtų be jokių rūpesčių vykdyti savo veiklą.

Vis dėl to, nemažai verslininkų tiksliai nežino, ką konkrečiai apibūdina buhalterinės apskaitos paslaugos kai apie jas eina kalba. Šiame straipsnyje – plačiau apie tai, ką šios paslaugos apibrėžia ir tai, ar iš tikrųjų jos yra reikalingos verslo įmonėmis.

Buhalterinės apskaitos paslaugos – tai visuotinės finansinės informacijos apie tam tikrą įmonę, jos operacijas ir įvykius rinkimo ir apipavidalinimo visuma. Šio proceso tikslas yra surinkti ir išgryninti aktualius duomenis apie juridinio asmens veiklą ir pateikti ją tam tikroms institucijoms. Kalbant apie pagrindines tokio pobūdžio apskaitos rūšis, ekspertai kaip pagrindines įvardija šias dvi:

  • Finansinė apskaita – pagrindinių finansinių duomenų ir įmonės balanso nustatymas su tikslu tuos duomenis pateikti tokioms atstovybėms kaip valstybinės įstaigos, bankai, taip ir pačios įmonės valdžiai – akcininkams, vadovams ir t.t.
  • Vadybos ir kaštų apskaita – čia jau kalbama apie pagrindinių juridinio asmens duomenų rinkimą su jo kaštais, kitaip tariant ši informacija yra būtina priimti tinkamiems vadybiniams sprendimams ir yra orientuota į įmonės kreditorius, akcininkus ar tuos pačius vadybininkus.

Priešingai nei mano daugelis, buhalterija nėra vien duomenų apie savo įmonę surinkimas ar mokesčių sumokėjimas atitinkamoms šalims. Tai kur kas labiau komplikuotas procesas kurio pagrindą sudaro ataskaitų rengimas, darbuotojų atlyginimų išmokėjimas, išlaidų stebėjimas ar veiklos pelningumo vertinimas.

Savaime supranta, jog kiekviena įmonė norėdami kaip įmanoma labiau sumažinti savo kaštus ir didinti gaunamą pelną ieško tam tikrų alternatyvų. Kadangi įmonės veikla nestoja, o buhalterija vistiek yra privaloma visoms įmonėms, dažniausiai yra pasirenkamas buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios įmonės pasamdymas. Paprastai jos būna sudarytos tik iš patyrusių specialistų, gebančių ne tik efektyviai išspręsti pagrindinius apskaitos niuansus, tačiau gali išspręsti ir sudėtingesnes ir netradicines situacijas. Toks pasirinkimas lemia, jog įmonė gauna kokybiškas apskaitos paslaugas už mažesnius kaštus.

Komentarai
Kraunama...