Verslopartneris.lt

Ar jūsų žibintai tikrai neakina kitų vairuotojų kelyje?

0 6

Turbūt esate patyrę situaciją, kai LED arba „Xenon“ žibintai jus laikinai apakino ir privertė sutelkti dėmesį kitur. Blogiausiu atveju tas akinamas gali trukdyti vairuotojui pamatyti kelyje esantį daiktą ar kitą transporto priemonę, staigiai sustojančią priekyje.

Tai gali būti: Priekinių žibintų montavimo aukštis – didesnėse transporto priemonėse žibintai gali būti aukščiau virš žemės nei automobiliuose. Pavyzdžiui sunkvežimių LED žibintai yra montuojami pakankamai aukštai.

Skirtingas priekinių žibintų nutaikymas – neteisingai išdėstyti žibintai gali būti nukreipti į viršų, kad jie šviestų tiesiai kitiems vairuotojams. Mažesnis žibintų dydis – mažesni žibintai gali fokusuoti šviesą taip, kad padidėtų akinimas.

Spalvų išvaizda – kai kurie vairuotojai skundžiasi, kad mėlyna šviesa padidina akinimą. Papildomi LED žibintai automobiliams – rūko žibintai, derinami su įprastais priekiniais žibintais, gali turėti didesnę įtaką regėjimui. Sumažėjęs matomumas – vairuotojas nemato važiuojamojoje dalyje esančių objektų tinkamu atstumu. 

Pailgėja reakcijos laikas – vairuotojui ilgiau reaguoti į kelyje esančius objektus  .Prastas atkūrimo laikas – vairuotojas praeina per kelias sekundes, praleidęs ryškius priekinius žibintus, kad grįžtų į įprastą matymą Antrarūšės rinkos lemputės dažniausiai aptariamose forumuose ar tinklaraščių straipsniuose. 

Deja, daug kaltės kyla dėl nežinojimo. Yra keletas veiksnių, kurie gali būti kalti:

Pigios antrinės kokybės lemputės – Pigių lempučių įsigijimas gali būti pavojingas jums ir kitiems eismo dalyviams. „eBay“, „aliexpress“ pilna nestandartinių LED tipo lempučių, turinčių daug teigiamų atsiliepimų, kuriomis galima lengvai manipuliuoti. Nors tai prieštarauja eBay taisyklėms, daugelis parduotuvių savininkų suprato, kad gali pasiūlyti nuolaidas ir pasiūlymus mainais į teigiamus atsiliepimus. Pigios lemputės gali būti pavojingai ryškios arba išmesti netinkamą spindulių kiekį, kuris gali apakinti artėjantį eismo dalyvį.

Taip pat, gali būti neteisingai sumontuotos lemputės. Kartais lemputes sumontavęs asmuo tai gali padaryti neteisingai. Spindulys gali būti blogas ir savo ruožtu apakina kitus vairuotojus. Esame Matę lemputes, įdėtas aukštyn kojomis ir visokiais juokingais kampais. Tai, kad jis yra prisegtas vietoje, dar nereiškia, kad jis tikrai yra teisingoj vietoj. Paprastai tai lemia rankinis vairuotojų priekinių žibintų lempučių pakėlimas.

Daugumoje šiuolaikinių transporto priemonių galima reguliuoti mažą ciferblatą, kuris pakelia arba sumažina jūsų žibintų lygį. Kai transporto priemonės, esančios aukščiau nuo žemės kaip visureigiai, koreguoja šį nustatymą, tai dažnai gali apakinti kitus eismo dalyvius.

Komentarai
Kraunama...