Verslopartneris.lt

Medžiaginės kaukės: ar jos tikrai veiksmingos?

0 11

Paskutiniuoju metu žmones viešose vietose su medžiaginėmis kaukėmis galima pastebėti netgi dažniau nei su vienkartinėmis. Patogumas, kaina ir daugkartinis jų naudojimas tikrai sudomina daugelį žmonių, o tai, kad parduotuvėse kartais pritrūksta vienkartinių kaukių ar respiratorių, susidomėjimą medžiaginėmis kaukėmis dar labiau padidina. Deja, ne visi tiksliai žino, jog medžiaginės kaukės specialių tikrai neatstoja, kadangi jos neturiu tokios apsaugos. Nauda medžiaginių kaukių yra minimali, todėl norintys iš tiesų apsisaugoti privalo pagalvoti apie alternatyvas.

Jei kyla klausimas kodėl medžiaginės apsauginės kaukės neapsaugo, tai gana paprasta paaiškinti. Jos neturi jokio filtro, todėl jei užsidėjus kaukę bendrautumėte su žmogumi, kuris serga ir nėra užsidėjęs kaukės, tuomet užsikrėsti tikrai galima lengvai. Jeigu kalbėtumėte su sergančiu žmogumi, kuris dėvi medžiaginę kaukę, tačiau jūs būtumėte be jos – užsikrėsti tikimybė mažesnė, nes tokia kaukė gali sulaikyti iškvepiamus mikroorganizmus, tačiau tikrai ne šimtu procentu. Taigi, tokia kaukė iš esmės duoda naudos, kai ją yra užsidėję visi bendraujantys žmonės arba tik sergantieji. Apsaugoti nuo ore jau esančių dalelių tokia kaukė, deja, negali.

Norint kaip iš tiesų apsisaugoti, tuomet galimi keli variantai. Jei norite jaustis saugiau bendraujant su bet kokiais žmonėmis – juk dažniausiai sunku pasakyti ar žmogus serga ar ne, ypač jei ir pats jis nejaučia simptomų, tuomet reikėtų dėtis kaukes, kurios apsaugotų ir filtruotų orą, kuris įkvepiamas.

Tokios apsauginės kaukės kaip respiratoriai yra vienas puikiausių pasirinkimų, nes gali saugoti 8 valandas, filtruoja labai didelį procentą dalelių, todėl užsikrėsti virusu būna nedidelė tikimybė. Vienkartinės kaukės irgi veiksmingos, tačiau jos ne taip gerai priglunda ir jų veikimas kur kas trumpesnis. Kai vienkartinė kaukė sudrėksta, tuomet joje gali lengvai daugintis bakterijos – ji tampa e tik neveiksminga, bet ir pavojinga, todėl kas kart nusiėmus, reikia tokią apsauginę kaukę išmesti.

Papildomos priemonės apsaugai gali būti apsauginiai skydai bei pirštinės – jie labai padeda ten, kur yra daug žmonių. Taip pat reikia nepamiršti svarbiausio dalyko – rankų dezinfekcijos. Ji labai svarbi, nes padeda užkirsti kelia dalies mikroorganizmų patekimui nuo rankų ant veido.

Komentarai
Kraunama...