Verslopartneris.lt

Tinkamas apsauginių priemonių nuo viruso naudojimas

0 19

Apsauginės priemonės nuo viruso karantino metu buvo naudojamos visų, tačiau jam praėjus į viešas vietas su kaukėmis leidžiasi ne visi. Tačiau iš tiesų norintys apsaugoti savo sveikatą puikiai supranta, jog atsarga visuomet yra reikalinga. Vėl atsiradus privalomam kaukių nešiojimui, daugelis suskubo iš naujo pasipildyti jų atsargas, tačiau tikrai ne visi išmoko tinkamai apsaugines priemones naudoti. Kai kuriems vis dar sunku suprasti kokios priemonės yra labiausiai apsaugančios ir kurios nėra itin efektyvios.

Medžiaginės kaukės pastaruoju metu naudojamos vis dažniau, tačiau ne visiems žinoma informacija, jog jos nėra itin gerai sauganti apsauga. Nors jų siuvama vis daugiau ir galima pastebėti kaip vis daugiau žmonių bei verslų stengiasi parduoti tokias daugkartines kaukes, tačiau jos veiksmingos tik tuomet kai sergama. Žinoma, daugelis kaukių yra veiksmingesnės kai jas dėvi sergantysis, nes apsaugo aplinka nuo jo išskiriamo oro su virusu ar kitais mikroorganizmais. Tačiau daugelis tokių kaukių taip pat apsaugo ir nuo aplinkos taršos, ore esančių dalelių. Vienkartinės kaukės ir FFP2 respiratoriai veikia visapusiškai. Deja, medžiaginės kaukės nuo aplinkoje esančių kenksmingų oro dalelių visiškai neapsaugo, todėl bendraujant su žmogumi be kaukės, galima tikrai užsikrėsti.

Vienkartinės kaukės saugo apie 3-4 valandas, o kartais ir mažiau, jei sudrėksta anksčiau. Iš esmės jos apsaugo ir tuos, kurie neserga nuo aplinkoje esančių dalelių, tačiau neilgą laiką. Jas naudoti galima trumpiems išėjimams į viešas vietas, o prireikus reikia nepamiršti keisti. FFP2 respiratoriai apsaugos ilgesnį laiką – apie 8 valandas, jie filtruoja orą, todėl užsikrėsti šansai yra kur kas mažesni ir nepalyginami su medžiaginėmis kaukėmis.

Tiek FFP2 respiratoriai, tiek vienkartinės ir kitos kaukės turi būti imamos į rankas tik tuomet, kai jos nuplaunamos bei nudezinfekuojamos, kitaip jas galima lengvai užteršti ir jos nebus veiksmingos. Užsidėti kaukę siūloma laikant už raištelių. Nešiojimo metu geriausia pačios kaukės neliesti rankomis, kaip ir veido. Dažna rankų dezinfekcija gali labai padėti ir sumažinti šansą užsikrėsti virusu, ypač jei liečiami paviršiai, kurie yra lengvai prieinami visiems.

Komentarai
Kraunama...