Verslopartneris.lt

Nuo viruso apsaugo tik teisingas veido kaukių naudojimas

0 7

Dėvėti apsaugines kaukes bus privaloma jau nuo rugpjūčio pirmos dienos. Nors karantino metu medikai tikrai labai dažnai dalinosi patarimais kaip teisingai kaukę užsidėti, kiek laiko naudoti bei kada ji veiksmingiausia, deja, ir tuomet ne visiems viskas buvo aišku. Dėl koronaviruso kol kas antrąjį kartą karantinas nėra įvedamas, tačiau ir vėl kaukėms tampant privalomu dalyku, reikia atsiminti koks jų naudojimas yra taisyklingiausias, suteikiantis geriausią apsaugą nuo užsikrėtimo. Toks daiktas atrodo labai lengvai naudojamas ir jam instrukcijų, iš pirmo žvilgsnio, nereikia, tačiau saugiau yra laikytis medikų rekomendacijų ir kaukes naudoti ne pagal savo paties susikurtus standartus.

Ne visiems suprantama, jog paprastas apsauginės kaukės užsidėjimas nėra tinkamas norint išlaikyti geriausią apsaugą. Jei užsidėsite švarią, naują kaukę, tačiau su nenuplautomis rankomis, tuomet ji jau bus užteršta. Kadangi nežinoma kokios bakterijos, virusai ar kitos kenksmingos dalelės gali būti ant rankų, tai ne aišku ar kaukė bus naudinga ir nepavojinga. Pirmiausia patariama dezinfekuoti rankas ir tik tuomet dėtis naują kaukę. Tai galioja ir kaukę keičiant. Keisti kaukę reikia kai tik ji sudrėksta, maždaug kas porą valandų.

Geriausia kaukės neliesti rankomis visą jos nešiojimo periodą ir nusiimti ją liečiant tik raištelius. Tuomet kaukė išmetama, rankos dezinfekuojamos ir užsidedama kita. Rankas, š esmės, geriausia dezinfekuoti itin dažnai, todėl jei būnate viešose vietose, būtina turėti dezinfekcinio skysčio – higiena vienas geriausių būdų apsisaugoti.

Pačios kaukės ant veido turi būti itin prigludusios ir nešiojamos ne tik dengiant burną, ką daugelis mėgsta daryti, bet ir dengiant nosį ir šiek tiek smakro – taip kaukė yra uždėta taisyklingai. Dar viena klaida, kurios daryti nereikėtų – naudoti vienkartinę kaukę daugiau nei vieną kartą. Tokios apsauginės kaukės tam nesukurtos ir antrą kartą naudojant yra visiškai nesaugios, o jei jos drėgnos – tai tampa patogia terpe bakterijoms daugintis ir plisti.

Medžiaginės kaukės nėra traktuojamos kaip apsauginės kaukės, kadangi iš jų mažai naudos norint apsisaugoti nuo užkrato. Jos geriausiu atveju padeda apsaugoti kitus, jei sergate. Bet ir tai nėra itin veiksmingos.

Komentarai
Kraunama...