Verslopartneris.lt

Kaip naudoti vienkartines kaukes, kad jos saugotų nuo viruso?

0 16

Apsisaugoti nuo viruso galima tik itin atidžiai prisižiūrint ir nuolat naudojant tam tinkamas, saugias priemones, kurios padeda išvengti susirgimo. Visgi kai kuriems virusas neatrodo toks pavojingas, todėl jie itin daug dėmesio apsaugai neskiria kol tai nėra privaloma. Deja, kaip į virusą reaguos individualus organizmas pasakyti tikrai sunku. Vieni jį persirgti gali net nepastebėję simptomų, kitus gali ištikti net ir mirtis, dėl ko šis virusas ir kelia daugeliui paniką ir nežinomybę. Silpnesnį imunitetą turintiems ar sergantiems lėtinėmis ligomis reikėtų pasisaugoti labiau, kadangi dažnai virusas gali sukelti ligos paūmėjimą, kas tikrai negali išeiti į gerą. Vienkartinės kaukės privalo būti naudojamos viešose vietose – taip susiorientuojama į prevenciją kas yra daug geriau negu vėliau užsikrėtus kovoti su virusu, kuris ne visiems yra toks „draugiškas“, jog nebūtų jaučiami simptomai.

Vienkartinės kaukės neturi būti naudojamos bet kaip. Jei jas nešiojate dėl savo ir kitų saugumo, pasirūpinkite, kad jos būtų veiksmingos. Kitokiu atveju jų dėvėjimas nieko negelbės. Nors šiuo metu šalyje jų nešioti praėjus karantinui neprivaloma, jos vis dar yra rekomenduojamos. Artėjant antrajai koronaviruso bangai, jos greičiausiai ir vėl taps privalumu dalyku kasdienybėje. Čiaudėjant ir kosėjant ar jaučiant sunkesnį kvėpavimą, būtina kaukę užsidėti, kadangi nei kiti žmonės, nei patys negalite būti tikri ar tai nėra būtent tas virusas, nuo kurio daugelis ir saugosi.

Užsidėti kaukę reikia švariomis rankomis, todėl jas pradžioje reikia plauti muilu arba dezinfekuoti specialiu skysčiu ir tik tada liesti ir dėtis ant veido. Jei ant rankų yra bakterijų, virusas ar kitos kenksmingos dalelės, imant kaukę, jos lengvai ant jos paklius, todėl pati kaukė liks suteršta ir jau ne tokia veiksminga kokia galėtų būti. Vienkartinės kaukės, kaip galima suprasti iš pavadinimo, negali būti naudojamos antrą kartą. Jas reikia išmesti, kai jos sudrėksta, nes jos tampa nebeefektyvios. Taigi, iš esmės vienkartines kaukes nešiojant visą dieną, jas tenka pakeisti 1-2 kartus. Kaskart keičiant kaukę į kitą, reikia dezinfekuoti rankas.

Komentarai
Kraunama...