Verslopartneris.lt

Medicininės kaukės: kaip jas tinkamai naudoti?

0 12

Medicininės kaukės kuo puikiausiai naudojamos medicinoje kasdien, tačiau kasdienybėje daugelis jas naudoti vengia nors jos turi tikrai didelės naudos apsisaugojant nuo gripo, virusų ir kitų kenksmingų, ore esančių dalelių. Dažnai susiduriama su gripo protrūkiais, kurių metu viešosiose vietose vienkartinės kaukės tikrai gali pagelbėti. Šiuo metu jos itin aktualios ir dėl to, jog atsirado gana pavojingas koronavirusas, kuris silpnesnio imuniteto žmonėms gali būti labai pavojingas ar net mirtinas. Nors anksčiau dėvėti kaukes dėl gripo protrūkio atrodydavo neįprasta, po privalomo kaukių nešiojimo karantino metu dėl koronaviruso, kaukės gali tapti labai įprasta apsisaugojimo priemone nuo daugelio kenksmingų dalelių ore. Taigi, spėjama, jog ateityje vienkartinės kaukės bus labiau prisijaukintos visų žmonių. Tačiau, kad jos būtų veiksmingos, reikia mokėti ir taisyklingai jas naudoti.

Paplitus gripui, vidutiniškai vienas žmogus užkrečia maždaug dar keturis žmones, todėl vienkartinės kaukės ir yra aktualios viešose ar masinio susibūrimo vietose. Jos apsaugo nuo užsikrėtimo, todėl ir gripo plitimas tampa daug lėtesnis ir lengviau kontroliuojamas. Žinoma, kad virusas ir gripas neplistų dar labai svarbi higiena, taigi reikia mokėti tinkamai savimi pasirūpinti. Tuomet nedaroma žala nei savo, nei kitų žmonių sveikatai.

Vienkartinės kaukės kasdienybėje naudojamos tikrai nesunkiai, tačiau kartais žmonės šiek tiek pritingi tinkamai pasiruošti jų užsidėjimui arba net nepagalvoja apie detalias, kurios svarbios apsisaugojimui nuo ligų. Užsidėti kaukę reikia švariomis rankomis, kitokiu atveju ją dedantis ji jau bus suteršta. Kruopščiai nusiplovus rankas su muilu arba jas dezinfekavus, kaukė nebus užteršta ir ją užsidėsite visiškai švarią, puikiai apsaugančią. Vienkartinės kaukės turi dengti ne tik burną, bet ir nosį ir šiek tiek smakro. Plyšių ją užsidėjus šonuose ar viršuje, apačioje neturėtų likti. Kvėpuojant giliai turi jaustis, jog oras prasiskverbia pro pačią kaukę. Jas reikia pasikeisti vieną ar du kartus dienoje, kadangi ji sudrėkus tampa nebeveiksminga. Žinoma, jei kaukės jums reikia tik trumpam apsipirkimui parduotuvėje, vienos tikrai užteks. Panaudotą kaukę reikėtų išmesti, kadangi jos skirtos vienam kartui.

Komentarai
Kraunama...