Verslopartneris.lt

Virusas ir apsauginės priemonės

0 4

Koronavirusas per šiuos metus greičiausiai kiekvienam pasidarė puikiai žinoma sąvoka, kuri tikrai nedžiugina. Visgi sunkus laikotarpis visam pasauliui padėjo išmokti labiau save saugoti ne tik dėl savo, bet ir artimųjų sveikatos. Ne itin stiprų imunitetą turintys asmenys ar kokiomis nors lėtinėmis ligomis sergantys šį virusą perserga sunkiau, o kai kuriais atvejais jis gali baigtis mirtimi. Pats virusas mirties nesukelia, tačiau ligų paūmėjimus tikrai gali. Būtent todėl kaukės yra labai rekomenduojamos ir svarbios kasdienybėje. Viešose vietose net ir pasibaigus karantinui galima pastebėti, kad žmonės kaukes dėvi, tačiau dauguma nėra įvertinę kai kurių apsauginių kaukių veikimo būdų ir apsaugos lygio. FFP3 respiratoriai yra kur kas geresnė priemonė nei vienkartinės kaukės, o medžiaginės kaukės, palyginus, apsaugai visai netinka, tačiau šiokios tokios naudos turi.

FFP3 respiratoriai vienas geriausių pasirinkimų, nes jis turi filtrą ir puikiai prafiltruoja 99 procentus dalelių esančių ore. Žinoma, apsauga nėra nepriekaištinga, tačiau 99 procentai skamba tikrai puikiai, palyginus su kitų apsauginių priemonių teikiama nauda. Taip pat naudoti galima ir FFP2 respiratorius, kurie filtruoja 94 procentus dalelių ir nors apsauga yra kiek mažesnė, ji taip pat naudojama medicinos įstaigose. Respiratoriai susitvarko ir su virusais, ir su bakterijomis.

Kiek dažniau nei respiratorius žmonės naudoja paprastas apsaugines kaukes, kurios tinkamai apsaugo neilgą laiko tarpą, nes sudrėkusios tampa lengvai pereinamos, todėl virusai gali lengvai patekti į kvėpavimo takus. Na, ir mažiausią apsaugą suteikia medžiaginės kaukės, kurios neapsaugo žmogaus nuo kontaktų, tačiau sumažina tikimybę apkrėsti kitus. Dėl šios priežasties viruso plitimas irgi stabdomas – žmonėms nešiojant net ir medžiagines kaukes, virusas taip neplis, nes saugosime vieni kitus. Nors FFP3 respiratoriai tokiais atvejais turi daugiau naudos ir yra veiksmingesni, tačiau medžiagines kaukes žmonės dėvi noriau.

Tie kas nori apsisaugoti kuo labiau, dėvi ne tik apsaugines kaukes, bet taip pat ir apsauginius skydelius veidui, kurie papildomai apsaugo nuo kontakto ir tuo pačiu nuo dažno veido lietimo pirštais. Jei norite sumažinti užsikrėtimo šansus, verta pagalvoti ir apie pirštines, ypač parduotuvėse.

Komentarai
Kraunama...