Verslopartneris.lt

Ką reikia turėti pradedantiesiems žvejams?

0 21

Jeigu dar niekada nežvejojote, bet visuomet norėjote tai išbandyti, tuomet tikrai verta pagalvoti apie meškerės įsigijimą. Vieni apie žvejybą nusimano nuo vaikystės, nes nuolat mato žvejojančius tėvelius ar senelius, o kiti tokia veikla pradeda užsiimti vėliau ir nesunkiai išmoksta tokį hobį įvaldyti. Žinoma, tai reikalauja žinių ir laiko, tačiau pradėjus tokią veiklą, ganėtinai nesunku atrasti vis kažką naujo bei tai kas patinka labiausiai. Žvejoti galima ne vienodu metodu, juk yra labai daug skirtingų tipų meškerių, kai kurios labiau tinka vienos žuvims, kai kurios kitoms. Žvejoti galima ir plaukiojant, todėl daugeliui žvejų valtys atrodo būtinas dalykas ateityje. Norint, kad žvejyba būtų dar ir lengvesnė, dabar labai gelbsti echolotai. Žinoma, nereikia prisipirkti visko vos tik pradėjus žvejoti, bet jei su laiku norisi vis kažko daugiau, tikrai įmanoma žvejybą vis atrasti iš naujo.

Valtys dažniausiai reikalingos jau tuomet, kai apie žvejyba tikrai nemažai išmanoma. Tuomet galima plaukioti įvairiais vandens telkiniais, rasti vietas, kur galima rasti laimikių. Su valtimis net ir gamtos kampeliai pamatomi kitu kampu – kam nepatinka pasiplaukioti? Kadangi valtys leidžia priplaukti daugelį vietų, kur šiaip nebūtinai pavyktų prieiti, tai puikus būdas rasti pasislėpusias žuvis. Žinoma, patiems jų įmatyt nepavyks, todėl echolotai gali nesunkiai padėti surasti kur būriuojasi žuvys. Tiems kas dar nėra su tokiu prietaisų susidūrę, greičiausiai iš pavadinimo sunku suprasti koks tai prietaisas. Tačiau pažengę žvejai žino, jog echolotai yra labai laimikių ieškojimą palengvinantys įrenginiai, kuris gali nustatyti žuvų buvimo vietą. Tuomet ir žūklė einasi geriau.

Pradžioje iš tiesų užtenka plūdinės ar dugninės meškerės, su kuriomis galima pažvejoti ir nuo kranto. Plūdinė meškerė geriausiai tinka pavasariui bei rudens sezonui, kadangi tuo metu suaktyvėja kuojai, kurie bando išplaukti į upes. Su plūdine daug mokytis nieko nereikia, svarbiausia turėti masalo, kuris trauktų žuvis, o kai užkimba laimikis su plūdine meškere tikrai nesunku pastebėti. Su dugnine meškere galima gaudyti karšius, karpius, karosus – svarbiausia prieš naudojant meškerę, vietą, kurioje žadate žvejoti pažymėti maistu, kuris veiktų kaip jaukas žuvims. Tuomet su meškere nesunkiai pritrauksite laimikius.

Komentarai
Kraunama...