Verslopartneris.lt

Patarimai kaip pasiruošti seliavų žūklei

0 281

Šaltuoju sezonu seliavų žūklė yra puikus būdas praleisti laisvalaikį ir parsivežti gerų laimikių. Tokia žuvis yra tikrai labai vertinama ir negalima sakyti, kad ją lengva pagauti, todėl dažnai naudojami echolotai. Seliavos gyvena vandens gilumose, o jos krauju teka lašišinių žuvų kraujas. Kadangi jos maitinimosi periodas trunka neilgai, jas pagauti sunku ir reikia žinoti kada tą daryti yra palankiausia. Šios sidabrinės žuvelės kimba gana atsargiai ir įprastai minta planktonu. Taigi, jei svajojate pagauti šių žuvelių, bet niekada to nesate darę, tuomet laikas apie jas daugiau pasidomėti, kad žvejyba nenueitų veltui. Sužinokite kelis patarimus, kaip tokiai žūklei pasiruošti.

Kaip ir su visomis žuvimis, taip ir su šiomis reikia žinoti vietą, kurioje jų gali būti. Dažniausiai jos randamos yra ežeruose ir mėgsta beveik 3 metrų gylio duobes, kurių gausu vandens telkiniuose. Žinoma, nereikia manyti, kad tik tokiame gylyje jas gali pavykti pagauti. Kartais jos kuo puikiausiai plaukioja ir ne taip giliai. Šaltasis sezonas tokių žuvų medžioklei tinka labiausiai, tačiau tikslų laiką kada jos aktyviai maitinasi sunku, nes tai priklauso ir nuo individualaus pasirinkto vandens telkinio, kuriame žvejojame.

EcholotaI labai pagelbėja šios žuvies žvejyboje ir daugelis žvejų teigia, kad be jo vykti gaudyti seliavų nėra prasmės. Reikia nustatyti gylį kuriame yra žuvys, judėjimas, kitaip atrasti kur yra žuvelės labai sunku, nes pamatyti jų tikrai nepavyks. Echolotai – būtinas atributas, kitaip visa diena žvejojant seliavas gali nueiti veltui, be jokių laimikių.

Kokią kitą įrangą pasirinksite taip pat labai svarbu. Meškerės skirtingos, reikia ir patogumo, todėl gerai pagalvokite ko gali prireikti. Daugelis pataria rinktis kokybę ir bent 60 centimetrų siekiančias meškeres, kurios būtų lanksčios ir su labai jautriu sargeliu.

Geriausias masalas, kurį rekomenduoja ilgai žūkle užsiimantys mėgėjai, yra uodo trūklio lervos. Tai puikus masalas norint pritraukti seliavų. Kadangi šios žuvys išrankios, tenka būti kūrybiškesniems – daugeliu atveju seliavoms labiau patinka ne pilna lerva, bet jos išnara, todėl ant kabliuko kabinti patariama tik skūrelę.  

Komentarai
Kraunama...