Verslopartneris.lt

Priežastys dėl kiurių dažnai prireikia siuntų paieškos

0 19

Pasaulyje siuntų per dieną išsiunčiami didžiuliai kiekiai, vieni iš jų tarptautiniai, kiti ne, tačiau tikrai pasitaiko atveju, kai siunta dingsta ir tuomet reikalinga siuntos paieška. Kartais siuntinys nuvyksta ne tuo adresu, kartais į kitą šalį, o kartais neišvyksta išvis. Pasitaiko atveju, kai atsekti kur yra siunta neįmanoma, todėl siunta taip ir lieka dingusi. Priežastys dėl kurių galiausiai tampa reikalinga siuntų paieška būna labai įvairios, bet vienos dažniausiai pasitaikančių yra tokie nutikimai, kai netiksliai parašomas adresas, sumaišoma kokia nors kita būtinai reikalinga informacija, vardas ar pavardė gavėjo nurodoma  klaidingai. Tokiais atvejais negalima kaltinti įmonės ar pašto, kuris išsiuntė jūsų siuntą, nes klaidingą informaciją nurodo pats siuntėjas. Siunta, kuri pasiekia ne tą gavėja, retai randama, kadangi ne visuomet siuntos būna registruotos.  

Kai siunta yra užregistruojama, tuomet dingimų pasitaiko daug mažiau. Visuomet patariama vertės turinčias siuntas registruoti, nes taip net ir joms dingus, daug lengviau atliekama siuntų paieška. Paštas pagal tam tikrą numeriuką gali sekti, kur paskutinį kartą buvo siunta, todėl yra didesnė tikimybė ją surasti. Dažnesniais atvejais dingsta tarptautinės siuntos, nes joms tenka nuvykti daug daugiau kelio. Taip pat tarptautinės siuntos daug dažniau būna netinkamai paženklintos – visgi užsienietiški adresai, vardai, pašto kodai yra užrašomi sunkiau, taigi, ir dingimų automatiškai skaičius tampa didesnis. Jei siuntos paieška pavyksta, tuomet gavėjas arba siuntėjas ją gauna, tačiau jei ji būna nebeatrandama, kompensuojama siuntinio vertė, jei ji buvo registruota. Neregistruotos siuntos kompensacijos negauna.  

Jei susidūrėte su siuntos dingimu, būtina užpildyti specialią formą, kreiptis į atsakingą įmonę, tik tokiu atveju prasidės siuntos paieška. Dažniausiai reikia užpildyti savo informaciją ir pateikti turimus dokumentus jei siunta registruota. Reikalingą formą galima rasti internete arba paprašyti kreipiantis į paštą ar pasirinktus kurjerius, vežėjus.  

Kad būtų kuo mažiau nesusipratimų, visuomet stebėkite kaip pažymite siuntą ar laiškus, kuriuos siunčiate ir patikrinkite kelis kartus. Tai užtikrins didesnį sklandumą ir aiškumą, tačiau pasitaiko atveju, kai siuntos paieškos prireikia ir ne dėl siuntėjų klaidos. Tačiau vis tiek labai užtikrinti, jog iš jūsų pusės viskas būtų gerai.  

Komentarai
Kraunama...