Verslopartneris.lt

Vandens filtrai namui

0 11

Vandens filtrai namui

Įsirenginėjant ar statantis naują būstą, būtina nusimatyti kokį turėsite vandens šaltinį. Taip pat kokius vandens filtrus naudosite, kad Jūsų naudojamas vanduo būtų tinkamas vartoti, negadintų buitinės technikos ar tiesiog nekeltų diskomforto jį vartojant. Viena didesnių klaidų, kuri pasitaiko įsirenginėjant vandens filtrus, tai kad kreipiamasi per vėlai į vandenvalos specialistus paskutiniame etape arba dar blogiau kai yra gyvenama ir tik pradedama vartoti vandenį. To pasekoje nebūna numatyta elektros instaliacija, kanalizacija ar nubėgimo trapas, nepalikta vietos reikalingiems vandens filtrams, o tai apsunkina parenkamų filtrų ir sprendimų galimybes. Dažnu atveju pavyksta išspręsti šią problemą pasitelkiant kvalifikaciją, bet kartais yra sudėtinga įrengti reikalingus vandens filtrus, kad jie tinkamai valytų vandenį. Prieš statant namą visada rekomenduojame pasikonsultuoti dėl reikalingų vandens filtrų vandeniui ir jiems reikalingos vietos prieš sprendžiant dėl inžinerinių tinklų.
Norime detaliau aptarti vyraujančias vandens kokybės problemas Lietuvoje ir kokius vandens filtrus planuotis įsirengti. Prieš sprendžiant kokius vandens filtrus reikės įsirengti reikia žinoti, koks bus vandens tiekimo šaltinis. Priklausomai nuo to ar tai yra gręžinys, šulinys ar centralizuotai tiekiamas vanduo, skiriasi ir problemos sprendimo technologijos.

Vandens kokybė pagal turimą vandens šaltinį:

Gręžinio vanduo

Lietuvoje turime išskirtinę galimybę naudotis požeminiu vandeniu, o jį vartoti yra daug saugiau negu paviršinį vandenį. Tačiau požeminis vanduo dažnu atveju turi sau būdingas problemas:
• Geležingas vanduo – įsirengiant nuosavą gręžinį dažnu atveju yra didesnė tikimybė, kad bus geležingas vanduo.
• Kietas vanduo – pagal higienos normas vandens kietumas nėra reglamentuojamas. Vartojimui kietas vanduo neturi įtakos, bet prausimuisi ir buitinei technikai tai gali turėti didelės įtakos.
• Smirdantis vanduo – tai dažna gręžinių problema. Toks vanduo yra labai nemalonus vartoti. Arsenas, amonis, manganas ir kiti sunkieji metalai gali būti randami vandenyje. Šios medžiagos gali labai stipriai pakenkti Jūsų sveikatai, dėl to būtina jas filtruoti.

Šulinio vanduo

Paskutiniais metais didėjant gamtos užterštumui vis sudėtingiau rasti šulinį, kuris būtų tinkamas naudoti. Žinoma dar yra nemažai vietovių kur yra ypatingai kokybiškas šulinio vanduo. Bet vis dažniau iš savo praktikos pastebime, kad daugėja šulinių, kuriems būtinas filtravimas. Pagrindinės šulinio vandens problemos:
• Nitratai ir nitritai – tai viena pagrindinių šulinių vandens problemų. Šios medžiagos ypatingai pavojingos, o jas nustatyti galima tik atlikus vandens tyrimus. Dėl šios priežasties rekomenduojame šulinio vandenį tirtis kas 6 mėnesius.
• Kietas vanduo – kaip ir požeminis vanduo, taip ir paviršinis vanduo yra kietas.
• Organikos junginiai – vanduo gali turėti organikos junginių, dėl šios priežasties gali turėti žalsvą spalvą.
• Mechaninis užterštumas – tai įvairiausios priemaišos iš aplinkos, kurios gali padaryti žalos naudojamai buitinei technikai.

Vandentiekis

Centralizuotai tiekiamo vandens kokybė paskutiniais metais ženkliai pagerėjo, bet dar yra tam tikrų regijonų kur susiduriama su vandens kokybės problemomis. Centralizuotai tiekiamas vanduo yra gaunamas iš gręžinių, jis yra nugeležintas ir tiekiamas gyventojams. Pagrindinės problemos yra kietas vanduo. Dažnu atveju vandentiekio vanduo bus kietas, tad buityje susidursite su kalkėmis, o prausiantis gali sausėti oda. Iš spaudos girdime, kad yra pavienių atvejų, kai vandenyje randama tokių medžiagų kaip arsenas ar net gyvsidabris.
Norėdami daugiau sužinoti apie vandens kokybę ir jame ištirpusias medžiagas, rekomenduojame pasiskaityti čia.

Pagrindiniai vandens filtrai namui:

Automatiniai vandens nugeležinimo filtrai
Nugeležinimui su oksidacine talpa

Planuojant namo statybą ir jeigu Jūsų planuose yra turėti nuosavą gręžinį, tikrai rekomenduojame iš anksto nusimatyti vietą vandens nugeležinimo filtrui. Montavimo vietai reikės kanalizacijos arba trapo ir elektros instaliacijos. Vandens nugeležinimo filtras išvalys tokias medžiagas kaip geležis, arsenas, amonis, manganas ar supuvusio kiaušinio kvapas. Žinoma būtina prieš įsirengiant vandens filtrus turėti vandens tyrimus, nes ištirpusių medžiagų kiekiai kiekvienu atveju gali būti labai skirtingi. Vandens nugeležinimo filtrų veikimas yra automatinis ir regeneracijai naudoja tiktais vandenį, tad praktiškais nereikalauja papildomos priežiūros.

Automatiniai vandens minkštinimo filtrai

Pagrindinė vandens minkštinimo filtrų funkcija yra minkštinti vandenį. Jeigu savo namuose pavargote kovoti su kalkėmis, tai bus veiksminga priemonė, kuri taupys ne tik Jūsų laiką, bet ir pinigus naudojant įvairią buitinę chemiją.
Automatiniai vandens minkštinimo filtrai montuojasi kaip papildoma priemonė, gerinanti vandens kokybę ir dažniausiai montuojasi kaip sekantis po automatinių vandens nugeležinimo, mechaninių ar anglinių filtrų. Labai svarbu apsaugoti vandens minkštinimo filtrą nuo oksiduotos geležies ar kitų mechaninių priemaišų. Jeigu naudojate centralizuoto vandens šaltinį arba gręžinį, kuriame geležies kiekiai minimalūs, tokiu atveju užtenka prieš automatinį minkštinimo filtrą sumontuoti kasetinį arba prasiplaunantį mechaninį filtrą.
Vandens minkštinimo filtras gali būti modifikuojamas ir papildomai iš vandens valyti tokias medžiagas kaip nitratai, nitritai, geležis, manganas, organikos junginiai.

Automatiniai mechaniniai vandens filtrai
Automatiniai mechaniniai vandens filtrai

Tokie filtrai puikiai tinka prie šulinio vandens šaltinio, centralizuotai tiekiamo vandens ar gręžinio. Automatinio mechaninio filtro pagrindinė funkcija yra surinkti iš vandens mechanines priemaišas ir jas pašalinti į kanalizaciją. Tai puikus sprendimas jeigu nereikalingas nugeležinimo filtras, bet reikalingas minimalus vandens filtravimas nuo mechaninių priemaišų. Tokio filtro veikimas yra visiškai automatinis ir filtracijai naudojamas skirtingo sijotumo kvarcinis smėlis ir vanduo.

Automatiniai angliniai vandens filtrai

Automatinių anglinių vandens filtrų, kaip ir automatinių mechaninių vandens filtrų, viena iš funkcijų yra sulaikyti mechanines priemaišas iš vandens tiekimo sistemos. Anglis kaip medžiaga pasižymi absorbentinėmis savybėmis, tai reiškia, kad anglis savo paviršiuje gali sulaikyti įvairius cheminius junginius. Automatiniai angliniai vandens filtrai yra puiki priemonė pasigerinti vandens spalvą, kvapą, skonį. Taip pat šis filtras gali sulaikyti ir ribotus arseno kiekius. Rekomenduojame tiek automatinį mechaninį vandens filtrą, tiek anglinį vandens filtrą turėti visuose namuose, kaip pirminį vandens paruošimą.

Kasetiniai vandens filtrai namui
Kasetiniai vandens filtrai namui LTAqua

Toks kasetinių vandens filtrų komplektas puikiai tinka namui sodyboje ar kitose patalpose, kur yra problematiškas automatinių filtrų montavimas. Taip pat jeigu patalpose trūksta elektros ar kanalizacijos instaliacijos. Keičiamus filtravimo elementus galima pasirinkti ir komplektuoti individualiai. Galimi pasirinkimai – mechaninis, mechaninis antibakterinis, anglinis, anglinis + KDF, minkštinimo, geležies šalinimo filtravimo elementas. Elementai turėtų būti periodiškai keičiami, rekomenduojama kas 6 mėnesius. Prieš ir po yra manometrai, kuriais galima stebėti slėgį sistemoje.

Komentarai
Kraunama...