Verslopartneris.lt

Elektromobilių eksploatacijos išlaidos

0 7

Seniau visi prieš renkantis automobilį spręsdavo, kas geriau – benzininis ar dyzelinis automobilis? Šiomis dienomis vis dažniau į šią dilemą įsiterpia ir elektromobiliai. Apie juos plačiau ir pakalbėsime – ar verta rinktis tokio tipo transporto priemonę ir kiek išlaidų tam reikės skirti?

Ankščiau, dėl savo nemažos kainos, elektromobilis racionaliai transporto išlaidas vertinantiems lietuviams tikrai nebūdavo pirmasis pasirinkimas. Šiandien yra pastebima, kad jau kur kas daugiau žmonių yra linkę pasirinkti būtent elektromobilius. Jeigu per metus yra nuvažiuojamas tam tikras atstumas, elektromobilio eskploatacija tampa pigesnė.

Pagrindinės su automobiliu susijusios eksploatacijos išlaidos yra degalai arba energija. Ar žinojote, kad automobiliai su vidaus degimo varikliu sunaudoja kur kas daugiau energijos, nei elektromobilių technologija? Dėl šios priežasties, lyginant elektromobilį ir dyzelinu ar benzinu, tam pačiam atstumui įveikti sunaudosite 3–5 kartus mažiau energijos, važiuojant elektromobiliu. Taip pat, yra įkrovimo stotelės, kuriuose elektromobilį galėsite pasikrauti nemokamai. Dėl šių priežasčių, jau nemažai sutaupysite. O jeigu jaudinatės, jog energijos neužteks nuvažiuoti suplanuotus atstumus – elektromobilių įkrovimo stotelės sparčiai atsiranda vis naujose vietose, jas atrasite ir magistralėse, prie parduotuvių ir net mažesniuose miestuose, o ateityje jų tinklas tik plėsis.

Kalbant apie automobilio techninio aptarnavimo išlaidas – jos sudarys tikrai nedidelę išlaidų dalį. Dėl paprastesnės elektromobilių konstrukcijos, jų techniniai aptarnavimai yra apie 3 kartus pigesni nei benzininių ar dyzelinių. Elektromobiliuose yra mažai detalių, tad nereikės jaudintis, jog esant gedimui reikės pirkti krūvą naujų.

Galiausiai, Lietuvai aktyviai imantis kovos prieš klimato kaitą priemonių, tikėtina, kad jau artimiausioje ateityje automobiliams su benzininiais ir dyzeliniais varikliais gali būti įvesti nauji taršos mokesčiai. Tuo metu didėjanti elektromobilių pasiūla ir tobulėjančios jų technologijos toliau lems jų kainos mažėjimą, todėl jų patrauklumas turėtų ir toliau augti.

Komentarai
Kraunama...