Įkrovimo stotelių infrastruktūra Lietuvoje nuolat auga

Ką tik įsigyjote ar planuojate įsigyti elektroautomobilį? Ko gero, šiuo metu Jums elektromobilių įkrovimo stotelės itin aktualios – pradedant nuo jų veikimo iki jų vietų Lietuvoje. Šiame straipsnyje apie jas pakalbėsime plačiau.

Puiki žinia ta, kad įkrovimo stotelių tinklas sparčiai plečiasi – Lietuvoje tokių stotelių kasmet įrengiama nuo keliasdešimt iki virš šimto. Besiplečianti infrastrūktura sumažina baimę, kad automobiliui pritrūks energijos ir taip palengvina elektromobilių savininkų gyvenimą. Tačiau tam, kad vairuotojai galėtų naudotis šiomis stotelėmis, vertėtų žinoti kur jos yra ir kaip jomis naudotis.

Elektromobilių įkrovimo infrastruktūra kuriama ir plėtojama didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir kurortuose, taip pat pagrindiniame kelių tinkle, šalia tarptautinių automagistralių. Infrastruktūra kuriama ir plėtojama atsižvelgiant į patvirtifcntus Europos Sąjungos standartus ir sudarant galimybę įkrauti visų tipų elektromobilius. Patogiai ir greitai rasti artimiausią stotelę galima naudojantis Eismoinfo.lt portalu, kur nurodomas įkrovimo taškas, jungties tipai ir stotelės užimtumas realiu laiku.

Vieni populiariausių elektromobilių įkrovimo tinklo plėtotojų yra Ignitis On, AutoPildyk, Renerga ar Lidl. Šias stoteles galima surasti naudojantis plėtotojų nurodytais žemėlapiais ar parsisiuntus programėles. Kai kurios stotelės yra ir mokamos, taip pat dažniausiai ribojamas ir įkrovimo laikas.

Visos viešos EV įkrovimo stotelės skirstomos pagal galingumą (kW) – kuo galingesnė įkrovos prieiga, tuo greičiau įkraunama elektromobilio baterija. Elektromobilių įkrovimo stotelės paprastai išskiria tris įkrovimo lygius:

  • lėtas krovimas (iki ~3 kW);
    • greitas krovimas (7-22 kW);
    • itin greitas krovimas (43-50 kW).

Ši informacija naudinga ieškant tinkamos įkrovimo stotelės.

Komentarai (0)
Parašyti komentarą